Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

ZPUE zwiększy eksport na południe Europy. Kurs akcji pójdzie w górę?

0
Podziel się:

Producent z branży energetycznej dostał pozytywną rekomendację od analityków DM PKO BP.

Andrzej Grzybek, prezes ZPUE
Andrzej Grzybek, prezes ZPUE (materiały prasowe)

Na 355 złotych wyceniają jedną akcję spółki ZPUE analitycy DM PKO BP. Właśnie zmienili swoją rekomendację i zalecają inwestorom kupowanie papierów spółki, która ich zdaniem po trudniejszym okresie wraca na ścieżkę wzrostu.

Wycena akcji na poziomie 355 złotych za papier oznacza, że według analityków DM PKO BP kurs może jeszcze pójść w górę o 13 procent w porównaniu do zamknięcia notowań w środę i o 20 procent wobec kursu z dnia wydania raportu, czyli 6 sierpnia.

Kurs akcji ZPUE w ostatnich trzech miesiącach

ZPUE to firma, która działa przede wszystkim w branży energetycznej, jest producentem m.in. wyposażenia stacji transformatorowych. Dostarcza urządzenia zarówno do zakładów przemysłowych, jak i np. do obiektów użyteczności publicznej.

"Zakładamy, że po kilku trudniejszych kwartałach związanych z problemami w eksporcie i nieco trudniejszym rynkiem polskim - ZPUE wróci na ścieżkę stopniowego wzrostu. Zakładamy stopniową odbudowę eksportu, generowanie synergii z przyjętymi w 2014 roku spółkami i wprowadzenie nowych produktów" - piszą analitycy DM PKO BP w raporcie.

Według nich spółka zwiększy w 2015 roku przychody do 566 milionów złotych wobec 544 milionów złotych w ubiegłym roku. Zysk netto ma ich zdaniem wynieść w tym roku 37 milionów złotych wobec 36 milionów złotych w 2014 roku.

Analitycy prognozują, że w tym roku spółka utrzyma 11-procentowy udział eksportu w ogólnej sumie sprzedaży. Co jednak ciekawe, zmieni się nieco sama struktura eksportu. Ze względu na sytuację na wschodzie Europy wartość eksportu w tamtym kierunku ma spaść w tym roku do 38 milionów złotych z 40 milionów złotych w 2014 roku. Jednocześnie spółka ma zwiększyć sprzedaż do krajów południa Europy, do 14,5 miliona złotych w 2015 roku wobec 10,5 miliona złotych rok wcześniej.

"Spodziewamy się stopniowego wzrostu na trudnych, hermetycznych rynkach zachodnich i dynamicznego wzrostu (na razie z niskiej bazy) na rynkach południowo Europejskich. W dłuższym terminie duży potencjał tkwi w na razie bardzo trudnych rynkach wschodnich" - piszą analitycy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)