Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUE ma zamówienia na 800 mln zł

0
Podziel się

Tym samym pozwala to spółce działającej na rynku budownictwa komunikacyjnej infrastruktury miejskiej oraz kolejowej podtrzymać prognozy na 2011 roku.

ZUE ma zamówienia na 800 mln zł
(Paweł Michalik/CC/Wikipedia)
bEgjYZrF

Portfel zamówień spółki ZUE, działającej na rynku budownictwa komunikacyjnej infrastruktury miejskiej oraz kolejowej, wynosi około 800 mln zł, co pozwala jej podtrzymać prognozy na 2011 r., wynika z wypowiedzi prezesa spółki Wiesława Nowaka. Równocześnie nie wyklucza on akwizycji firm z branży energetycznej, a pierwsza może nastąpić jeszcze w tym roku.

_ - Nasz portfel zamówień wynosi na dziś ok. 800 mln zł, z czego na 2011 rok przypada około 500 mln zł. Tak więc liczba już podpisanych umów gwarantuje, że bez żadnego problemu zrealizujemy nasze prognozy finansowe, tym bardziej, że nadal startujemy w kolejnych przetargach _ - powiedział Nowak.

Prezes przypomniał, że w 2011 r. spółka ma osiągnąć 460,58 mld zł przychodów (+17,4% proc. wobec roku 2010), zysk EBITDA na poziomie 49,07 mln zł (+51,5 proc. w skali roku) i 30,62 mln zł zysku netto (+96,8 proc. rocznie). Jednak mimo dobrych ubiegłorocznych wyników i optymistycznych prognoz spółka nadal nie planuje wypłaty dywidendy w tym, ani w przyszłym roku.

bEgjYZrH

_ - Zgodnie z zapisami w prospekcie emisyjnym, nie wypłacimy w najbliższych dwóch latach dywidendy. Zaczniemy ją płacić od roku 2013 _ - powiedział Nowak.

Prezes wyjaśnił, że obecnie celem grupy jej wzmocnienie jej pozycji rynkowej oraz inwestycje m. in. w maszyny. W jego ocenie, interesującym firmę kierunkiem rozwoju jest branża energetyczna - infrastruktura przesyłowa. Na pewno spółka będzie rozwijać się w tym kierunku organicznie np. przejmując fachowców, ale także nie wyklucza ewentualnych akwizycji spółek z tej branży. Natomiast w rozmowie z agencją ISB sprecyzował, że przejęcia są bardzo prawdopodobne.

_ - Na razie nie mogę powiedzieć niczego konkretnego, ponieważ żadne rozmowy nie są na tyle zaawansowane, ale nie wykluczam, że jeszcze w tym roku jest możliwa akwizycja spółki z tej branży. Nie mogę też określić, jaka wielkość podmiotu nas interesuje, ale uważam, że czasem warto mocno się zadłużyć, jeśli naprawdę była by to dobra inwestycja _ - powiedział ISB Nowak.

Spółka ZUE miała 16,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 8,64 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2010 roku spółka miała 15,64 mln zł zysku netto wobec 8,64 mln zł zysku rok wcześniej.

bEgjYZrN
bEgjYZsi
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)