Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zysk netto Fortuny spadł o 18% r/r do 7,9 mln euro w I-III kw. 2017 r.

0
Podziel się:
Zysk netto Fortuny spadł o 18% r/r do 7,9 mln euro w I-III kw. 2017 r.

Fortuna Entertainment Group odnotowała 7,9 mln euro zysku netto w okresie I-III kw. 2017 r., co oznacza spadek o 18% r/r, podała spółka.

"Całkowity zysk netto grupy po odjęciu jednorazowych kosztów związanych z akwizycjami, kosztami integracji i obniżeniem wartości majątku nieruchomego (assets impairment) osiągnął wartość 14,4 mln euro, co oznacza wzrost o 59,5% r/r" - czytamy w komunikacie.

Zysk netto z zakładów sportowych, gier i loterii (bez Hattrick Sports Group i spółki Fortuna w Rumunii) wynosił 8,5 mln euro, co oznacza spadek o 12,2% r/r.

Skonsolidowane przychody wyniosły 124,4 mln euro w okresie I-III kw. 2017 r. i wzrosły o 57,3% r/r/

Wartość przyjętych zakładów grupy osiągnęła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 r. wysokość 1,3 mld euro, o 69,1% więcej r/r.

"Na mocny wzrost przyjętych zakładów wpływ wywarł przede wszystkim wzrost online, przede wszystkim zakłady wzajemne we wszystkich krajach, w których Fortuna prowadzi działalność, dodatkowo kasyno online w Czechach, częściowo także połączenie spółek Hattrick Sports Group i Fortuna Rumunia" - wskazano.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku całkowita wysokość wygranych brutto (gross win) osiągnęła 185,3 mln euro, co oznacza wzrost o 54,1% r/r.

"Całkowita wysokość skonsolidowanego wskaźnika EBITDA osiągnęła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku wartość 28,3 mln euro, co oznacza wzrost rok do roku o 77,9%. Z tego wartość EBITDA z zakładów sportowych i gier osiągnęła wysokość 20,7 mln euro, o 35,9% więcej rok do roku. EBITDA z niekontynuowanego segmentu loterii osiągnęła wartość ujemną 0,3 mln euro, mniej o 153,8% r/r" - czytamy dalej.

"Opublikowane dobre wyniki gospodarcze spółki za pierwszych dziewięć miesięcy odzwierciedlają naszą strategię wzrostu poprzez inwestycje w wydajność operacyjną, nowe platformy oraz ekspansję regionalną. Dzięki temu osiągnęliśmy wyraźny wzrost wszystkich kluczowych parametrów gospodarczych" - skomentował wyniki dyrektor generalny Per Widerström, cytowany w komunikacie.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)