Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
08.06.2020 08:29

Work Service ma warunkową umowę sprzedaży Work Service GmbH & Co. KG

Work Service SPV i Work Service International (sprzedający) - spółki zależne Work Service - oraz Work Service jako gwarant zawarły z Gi Group Deutschland GmbH (spółka zależna GI International S.R.L., której całkowitym właścicielem jest Gi Group SpA.) jako kupującym warunkową umowę sprzedaży praw udziałowych w Work Service GmbH & Co. KG, podał Work Service. Cena sprzedaży została ustalona na 4,5 mln zł, natomiast całkowita wartość transakcji to 7,5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na podstawie umowy sprzedający zobowiązali się do sprzedaży odpowiednio 74% oraz 26% posiadanych przez nich praw udziałowych w spółce, o łącznej wartości nominalnej 100 000 euro, stanowiących łącznie 100% praw udziałowych w spółce. Cena sprzedaży praw udziałowych została ustalona na 4 500 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Umowa została zawarta z zastrzeżeniem spełnienia się określonych warunków zawieszających, w szczególności wyrażenia zgody przez banki grupy kapitałowej Work Service na zwolnienie zastawu na prawach udziałowych w spółce oraz późniejsze faktyczne zwolnienie ww. zastawu. Poza tym w ramach umowy Work Service udzieli ogólnej gwarancji w odniesieniu do wszystkich obowiązków i zobowiązań sprzedających wynikających z umowy, wskazano również.

Dodatkowo, po zamknięciu transakcji, kupujący niezwłocznie spłaci na rzecz Work Service kwoty wynikające z zobowiązań międzygrupowych spółki i jej podmiotów zależnych w kwocie ok. 3 mln zł.

Łączna wartość transakcji wyniesie 7,5 mln zł i składa się na nią cena oraz kwota spłaty zobowiązań wewnątrzgrupowych.

"Planowana sprzedaż praw udziałowych jest jednym z elementów prowadzonych przez emitenta działań restrukturyzacyjnych w ramach grupy kapitałowej emitenta oraz inwestycji Gi Group S.p.A. w emitenta" - podsumowano.

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 084,75 mln zł w 2018 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz