Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Wybory w USA. Złoto i srebro tanieje. Co z ceną ropy?

17
Podziel się

Układ sił na rynkach finansowych dopasowuje się do powyborczej rzeczywistości, w której przez kolejne cztery lata Ameryką może rządzić Donald Trump. Złoto i srebro tracą na wartości. Mniej jednoznacznie wyglądają notowania ropy naftowej.

Wybory w USA. Złoto i srebro tanieje. Co z ceną ropy?
Jak rynki reagują na coraz bardziej prawdopodobne zwycięstwo Donalda Trumpa? (PAP/EPA, PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH, CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH)
bDyZApyt

Oczy inwestorów z całego świata zwrócone są na Amerykę, gdzie ciągle trwa liczenie głosów oddanych w wyborach prezydenckich. W stanach, które ogłosiły wyniki, przewagę ma Joe Biden, ale w pozostałych dominuje Donald Trump i to na jego stronę przechyla się szala zwycięstwa.

Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli jednak niespodziankę i wbrew sondażom nie dojdzie do zmiany w fotelu prezydenta USA. Jak wyglądają pierwsze reakcje rynków finansowych?

Dolar umocnił się względem euro, a także złotego, ale nie są to bardzo duże zmiany. Na giełdach europejskich główne indeksy są około 1 proc. na minusie.

bDyZApyv

Rozstrzygnięcia w Stanach mają też znaczenie dla układu sił na najważniejszych surowcach. Na pierwszy rzut oka widać przecenę złota i srebra. O poranku spadła też cena ropy naftowej.

Zobacz także: Druga fala kryzysu. Ekspert mówi, ile nas będzie kosztować

Jeszcze we wtorek przed północą uncja złota na giełdach była wyceniana w okolicach 1910 dolarów. Obecnie jest około 20 dolarów tańsza. Największy ruch w dół widoczny był między północą i czwartą nad ranem polskiego czasu. Teraz notowania są już bardziej stabilne.

bDyZApyB

Nie widać więc na razie impulsu do wzrostu, który pozwoliłby kursowi wrócić na szczyty wyznaczone w sierpniu powyżej 2 tys. dolarów. Bliżej do dołka w okolicy 1850 dolarów z września.

Znacznie mocniej tanieje srebro. Mowa o ponad 2-procentowej przecenie. Wykres z ostatnich godzin w tym przypadku jest podobny kształtem do złota, ale zakres zmian jest wyraźnie większy.

bDyZApyC

Z kolei mniej więcej do godziny 8:00 (czasu polskiego) na giełdzie w Nowym Jorku baryłka ropy naftowej była wyceniana w okolicy 38,5 dolarów. Trzymała się więc na najwyższym poziomie od tygodnia. Później miała miejsce szybka i wyraźna przecena o blisko 1 dolar, po czym znowu kurs idzie lekko w górę.

Patrząc na notowania z szerszej perspektywy, widać, że są mniej więcej w pół drogi, odrabiając straty z drugiej połowy października. Wtedy cena baryłki spadła z nieco ponad 41 dolarów poniżej 35 dolarów.

Kolejne godziny mogą zdecydować o tym, czy dalej kurs podąży w górę czy znowu zwróci się w kierunku kilkumiesięcznego dołka.

bDyZApyD
bDyZApyW
giełda
wiadomości
surowce
KOMENTARZE
(17)
Wwwwwwww
2 miesiące temu
Naprawdę ktoś wierzył że Biden wygra wybory? H. Clinton miała poprzednio 3mln głosów więcej niż Trump a jednak to on jest prezydentem. Głosy liczyć to trza umić😊. Zapytajcie komisję wyborczą w Polsce😊
Leon Z
2 miesiące temu
Trump oznacza bezpieczeństwo, brak wojen i troskę o gospodarkę, dlatego tanieją dobra "zapasowe". Biden oznacza wojnę i rządy waszyngtońskich oligarchii, a to spowodowałoby wzrost cen złota. Rynki wierzą w Trumpa.
kris
2 miesiące temu
zawsze w trakcie kryzysów i wojny złoto, złoto i jeszcze raz złoto. Pieniądz zniknie złoto zostanie. będzie płacz tych co kruszcu nie mają i lament - a mogłem kupić
bDyZApyX
blue
2 miesiące temu
Tylko złoto :)
ta tak i ta
2 miesiące temu
Czym się różni komunista od kapitalisty ? kapitalista myśli jak zarobić i pomnożyć pieniądze a komunista myśli jak te pieniądze wydać i ukraść tak żeby nikt się nie zorientował
...
Następna strona