Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Zrezygnował z dobrej posady w PGE. Spółka została bez dyrektora finansowego

10
Podziel się:

Paweł Strączyński zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Za sprawy finansowe państwowego giganta odpowiadał przez niewiele ponad rok.

Zrezygnował z dobrej posady w PGE. Spółka została bez dyrektora finansowego
Paweł Strączyński zrezygnował z funkcji wiceprezesa PGE. (Materiały prasowe, PGE)

"Paweł Strączyński, wiceprezes zarządu ds. finansowych, złożył rezygnację z pełnienia funkcji z upływem dnia 31 marca 2021 roku" - czytamy w krótkim komunikacie przekazanym przez władze PGE.

Przedstawiciele państwowej spółki nie podają żadnych szczegółów i nie wyjaśniają dokładnych przyczyn rezygnacji.

To dość zaskakująca informacja, bo kadencja nowego zarządu z Pawłem Strączyńskim rozpoczęła się niewiele ponad rok temu. Na stanowisko wiceprezesa został powołany 20 lutego 2020 roku.

Zobacz także: Inflacja w Polsce się rozpędza. Dane potwierdzają, wydatki rodzin znacznie wzrosły

Paweł Strączyński zrezygnował z dobrej posady pod względem zarobków. W 2020 roku zarobił 631 tys. 776,12 zł. Na tę kwotę składa się wynagrodzenie i inne świadczenia.

Jako wiceprezes nadzorował w PGE m.in.: departament kontrolingu, sprawozdawczości i podatków, ryzyka i ubezpieczeń. Był też odpowiedzialny za zarządzanie spółkami zależnymi: PGE Systemy, PGE Synergia, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Energia.

W przeszłości, od listopada 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja. Od kwietnia 2018 do lutego 2019 był też wiceprezesem ZOWER Sp. z o.o. (spółka z grupy PGE Energia Ciepła).

Od 2016 do 2018 zasiadał w zarządzie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. oraz Spółki Energetycznej "Jastrzębie" S.A. Następnie był w PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A. W CV ma też wysokie stanowiska w prywatnych spółkach takich jak Protektor, Steinhoff International Holding czy ASP Polska.

Paweł Strączyński jest absolwentem Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), Wydział Gospodarki Narodowej, kierunek: finanse i bankowość oraz Master of Business Administration - Executive MBA o specjalności zarządzanie średnim i dużym przedsiębiorstwem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
kadry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
PGE
2 lata temu
Spaloną ziemię pozostawia za sobą ten człowiek. Czysta dywersja.
RoB Boj
3 lata temu
Najkorzystniej jest pracować gdzieś tak koło roku i jak już jest trochę bałaganu albo czegoś niezrobionego - to przenieść się na inną , najlepiej jeszcze wyżej opłacaną posadę . Tam znowu pół roku wdrażania się i poznawania firmy , no a po kolejnym 1/2 roku - gdzieś dalej. Tak tworzą się CV Napoleonów biznesu.
gość
3 lata temu
Ten Mariusz, Gosc i Honecker to są " wysokiej klasy specjaliści " od wszystkiego To grupa spod znaku KOD, każdy temat nadaje się do hejtu.
Zenek
3 lata temu
Będzie prezesem TAURON PE :)
Ela53
3 lata temu
Festiwal stanowisk, w ostatnich pięciu latach. Czy on pracował gdziekolwiek? Czy zdążył się ogarnąć specyfikę firmy? Może chodziło tylko, aby doić, doić i doić firmy! Tak jak Obajtek i inni podobni pisowscy.