Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZUS chce wypłaty gwarancji ws. KSI od Comarch na kwotę 24,2 mln zł

0
Podziel się:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zażądał wypłaty gwarancji bankowej, utworzonej na zlecenie konsorcjum firm Comarch S.A. i Comarch Polska, należytego wykonania umowy na usługę wsparcia eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego KSI ZUS w wysokości 24,2 mln zł, poinformował Comarch. Spółka utworzy rezerwę w wysokości 24,2 mln zł, która zostanie uwzględniona w sprawozdaniu finansowym grupy Comarch za rok 2018 i uznaje żądania wypłaty z gwarancji za bezzasadne.

ZUS chce wypłaty gwarancji ws. KSI od Comarch na kwotę 24,2 mln zł

"Gwarancja bankowa została udzielona ZUS na zlecenie konsorcjum firm Comarch S.A. i Comarch Polska SA zgodnie z postanowieniami umowy KSI ZUS, o zawarciu której spółka informowała w raporcie bieżącym z dnia 2 marca 2018 roku. Termin wypłaty z gwarancji wynosi 14 dni od dnia otrzymania przez bank żądania wypłaty. W związku z wpłynięciem do banku żądania wypłaty z gwarancji bankowej Comarch S.A. utworzy rezerwę w wysokości 24 203 300,4 zł, która zostanie uwzględniona w sprawozdaniu finansowym grupy Comarch za rok 2018, co spowoduje odpowiednie zmniejszenie wyniku operacyjnego i wyniku netto grupy Comarch za rok 2018" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podała, że ewentualna wypłata gwarancji nie będzie miała istotnego wpływu na sytuację finansową grupy Comarch oraz pozostaje bez wpływu na działalność operacyjną grupy.

"W opinii zarządu Comarch S.A. złożenie przez ZUS żądania wypłaty z gwarancji jest bezzasadne. Jeżeli gwarancja zostanie wypłacona, zarząd Comarch S.A. podejmie kroki prawne zmierzające do jej zwrotu przez ZUS" - czytamy także.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,1 mld zł w 2017 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)