Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUS umorzył składki i wypłacił postojowe dla branży turystycznej na 45,4 mln zł

0
Podziel się

W ciągu trzech tygodni obowiązywania tzw. tarczy turystycznej przedsiębiorcom działającym w branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej umorzono składki za lipiec - wrzesień na kwotę 39,2 mln zł oraz wypłacono tzw. postojowe na kwotę 6,2 mln zł, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

ZUS umorzył składki i wypłacił postojowe dla branży turystycznej na 45,4 mln zł
bEhvxXcl

TarczaTurystyczna dla #przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej w liczbach: ponad 39 mln zł - dotychczasowa kwota dotychczasowa kwota umorzonych #składki za lipiec-wrzesień, przeszło 6 mln zł #postojowe wypłacone przez #ZUS" - podał ZUS na swoim profilu na Twitterze.

Doprecyzował, że chodzi odpowiednio o kwotę 39, 2 mln zł oraz 6,2 mln zł.

Rozwiązania dot. umorzeń składek i postojowego weszły w życie w połowie października br.

bEhvxXcn

W tarczy turystycznej znalazło się szereg instrumentów dot. wsparcia dla branży turystyczno-estradowej, w tym trzymiesięczne zwolnienie ze składek ubezpieczeniowych, należnych za okres od 1 lipca 2020 r. do 31 września 2020 r. (obejmujące m.in. hotelarzy, agentów turystycznych, pilotów i przewodników turystycznych).

Uproszczono także zasady dot. wypłaty świadczenia postojowego dla agentów turystycznych, czy dodatkowego postojowego m.in. dla firm sektora transportu lądowego.

bEhvxXcO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)