Notowania

ZUS zleca zmiany systemu Comarchowi. Zaskakujący zwrot akcji

ZUS podpisał umowę z Comarchem. To wynik przetargu, ale wygląda jakby osłoda po niedawnych zatargach instytucji z integratorem systemów informatycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Janusz Filipiak, prezes Comarchu (Fot: TOMASZ ZUREK/REPORTER)

Comarch miał iść do sądu przeciw ZUS. Ten wymówił krakowskiej firmie umowe przed terminem, bo obawiał się, że spółka terminów nie dotrzyma. Zakład dał później kontrakt z wolnej ręki dotychczasowemu wykonawcy - Asseco Poland. ZUS wezwał Comarch do zapłaty kary 24,2 mln zł za niedotrzymanie terminu. Ten groził sądem.

Pod koniec kwietnia ukazała się jednak informacja Krajowej Izby Odwoławczej, która nie tylko uznała, że ZUS dopełnił obowiązków, ale również stwierdziła, że Comarch do chwili wydania wyroku nawet nie poskarżył się do sądu. Wygląda, jakby wszystko miało rozejść się po kościach, bo Comarch właśnie wygrał przetarg w ZUS. Łącznie na nowej umowie ma zarobic 38,1 mln zł brutto.

Zobacz też: Ozusowanie umów zlecenie. Wiceminister pracy: mamy ten temat "na tapecie"

"Oferta krakowskiego producenta IT została wybrana w drodze przetargu realizowanego w ramach umowy ramowej na rozwój systemu KSI ZUS. Umowa składa się z dwóch etapów: opracowanie koncepcji nowej architektury domeny świadczeniowej KSI ZUS oraz jej późniejsza implementacja" - podano w komunikacie.

W ramach pierwszego etapu umowy wykonana zostanie koncepcja rozwiązania, projekt architektury systemu oraz projekt infrastruktury sprzętowej i systemowej. W zakresie drugiego etapu leży wykonanie migracji domeny świadczeniowej wraz z kodami źródłowymi, świadczenie usług serwisowych, gwarancji oraz świadczenie usługi wsparcia wdrożenia modyfikacji i szkoleń.

Pierwszy etap będzie realizowany przez pierwsze trzy miesiące, a decyzję o zleceniu Comarchowi realizacji drugiego etapu ZUS podejmie w terminie do 12 miesięcy po odbiorze etapu pierwszego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, giełda, wiadomości, giełda na żywo, comarch, cmr
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2019

:)trafił swój na swego

09-06-2019

Nikt ważnyBuhahaha... Cena czyni cuda... A dane obywateli będzie można kupić na darknecie, gdyż aplikacje Comarch SA dziurawe, jak most po bombardowaniu :)

Rozwiń komentarze (2)