Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Zwolnienia grupowe w spółce Solorza. Pracę stracić może około 200 osób

70
Podziel się:

W należącej do Zygmunta Solorza grupie ZE PAK dojdzie do zwolnień grupowych. W dwóch górniczych spółkach rozpoczęły się konsultacje. Pracę straci maksymalnie 209 osób.

Zygmunt Solorz jest głównym właścicielem ZE PAK.
Zygmunt Solorz jest głównym właścicielem ZE PAK. (PAP)

PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin (PAK KWB Konin) oraz PAK Górnictwo - spółki zależne od Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) - podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji.

"Zwolnienia grupowe w dwóch ww. spółkach zależnych obejmą w PAK KWB Konin maksymalnie 80 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 129 pracowników" - czytamy w komunikacie.

O przyczynach takiej decyzji miały już zostać poinformowane zakładowe organizacje związkowe. Publicznie jednak nie są znane szczegóły. Wkrótce zgłoszenie o planowanych zwolnieniach trafi także do odpowiedniego Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Ostateczna liczba zwalnianych pracowników, warunki na jakich do tego dojdzie i koszty z tym związane na razie nie są znane. Przedstawiciele ZE PAK wskazali, że "ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki.

Półroczny raport spółka powinna zaprezentować 10 września.

W grupie ZE PAK ostatnio podjęto więcej poważnych decyzji. Kilka dni temu rozpoczął się proces likwidacji innej spółki zależnej - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów.

PAK KWB Adamów prowadziła wydobycie węgla brunatnego metodą odkrywkową na potrzeby elektrowni Adamów. Dalsze eksploatacja przestała się jednak opłacać. Zgodnie z założeniami wraz z końcem 2020 roku PAK KWB Adamów zakończy wydobycie węgla.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2012 roku. Jej większościowym akcjonariusze jest biznesmen Zygmunt Solorz, do którego należy także m.in. grupa Cyfrowy Polsat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

energetyka
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(70)
dyzma
2 lata temu
Teraz wiecie dlaczego Lukaszenka ratuje Bialorus przed Demokracja UE !!!!!!!
prad jest w N...
2 lata temu
Widać,ze wielki znawca na energetyce!!!!! Rzady PO PSL sprzedawali kopalnie elektrownie byle komu,aby było pare groszy i pozbyc sie energetyki.Prad jest w Niemczech to po co w Polsce.
dziadekzpragi
2 lata temu
A energia elektryczna ? Wiatraków i paneli starczy , czy będziemy mieli 10 stopień zasilania ?
Bog67
2 lata temu
To są te wartości chrześcijańskie, których ta zawzięcie bronilismy i bronimy. Paranoja
Bog67
2 lata temu
Ale Pan Solorz nie jest na liście do zwolnienia?
...
Następna strona