Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Zwolnienia grupowe w spółce Solorza. Pracę stracić może około 200 osób

70
Podziel się

W należącej do Zygmunta Solorza grupie ZE PAK dojdzie do zwolnień grupowych. W dwóch górniczych spółkach rozpoczęły się konsultacje. Pracę straci maksymalnie 209 osób.

Zygmunt Solorz jest głównym właścicielem ZE PAK.
Zygmunt Solorz jest głównym właścicielem ZE PAK. (PAP)
bDoHUPed

PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin (PAK KWB Konin) oraz PAK Górnictwo - spółki zależne od Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) - podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji.

"Zwolnienia grupowe w dwóch ww. spółkach zależnych obejmą w PAK KWB Konin maksymalnie 80 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 129 pracowników" - czytamy w komunikacie.

bDoHUPef

O przyczynach takiej decyzji miały już zostać poinformowane zakładowe organizacje związkowe. Publicznie jednak nie są znane szczegóły. Wkrótce zgłoszenie o planowanych zwolnieniach trafi także do odpowiedniego Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Ostateczna liczba zwalnianych pracowników, warunki na jakich do tego dojdzie i koszty z tym związane na razie nie są znane. Przedstawiciele ZE PAK wskazali, że "ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki.

bDoHUPel

Półroczny raport spółka powinna zaprezentować 10 września.

W grupie ZE PAK ostatnio podjęto więcej poważnych decyzji. Kilka dni temu rozpoczął się proces likwidacji innej spółki zależnej - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów.

PAK KWB Adamów prowadziła wydobycie węgla brunatnego metodą odkrywkową na potrzeby elektrowni Adamów. Dalsze eksploatacja przestała się jednak opłacać. Zgodnie z założeniami wraz z końcem 2020 roku PAK KWB Adamów zakończy wydobycie węgla.

bDoHUPem

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2012 roku. Jej większościowym akcjonariusze jest biznesmen Zygmunt Solorz, do którego należy także m.in. grupa Cyfrowy Polsat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDoHUPeG
energetyka
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(70)
Jaś Fasola
4 miesiące temu
Jak złodziej, malwersant i oszust podatkowy został jednym z najbogatszych Polaków. Kto dopuścił do tego że państwowe kopalnie i elektrownie znalazły się w rękach tego krętacza. A czy pan Solorz nie dostał kasy od państwa na utrzymanie miejsc pracy z tytułu epidemii koronawirusa. Czy pan Solorz płaci podatki dochodowe w Polsce cz na Cyprze lub innym raju podatkowym.
Gir
4 miesiące temu
Wiecej reklam w tv film 20% reklamy 80 %
krok milowy
4 miesiące temu
Co tam pracownicy kasa się liczy, tylko kasa, że pracy nie będą mieli kogo to obchodzi, naszych pracodawców dzieli przynajmniej 100 lat od pracodawców starej Europy.
bDoHUPeH
tyle
4 miesiące temu
Kiedys słuzył SB dzisiaj służy PISowi
Ustawa bankow...
4 miesiące temu
Po spotkaniu Solorza z Morawieckim w 2018 roku Polsat nie pluje na PIS - bankowcy się dogadali !!!!!
...
Następna strona