Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
11.08.2020 17:11

Zwolnienia grupowe w spółce Solorza. Pracę stracić może około 200 osób

W należącej do Zygmunta Solorza grupie ZE PAK dojdzie do zwolnień grupowych. W dwóch górniczych spółkach rozpoczęły się konsultacje. Pracę straci maksymalnie 209 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Zygmunt Solorz jest głównym właścicielem ZE PAK.

PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin (PAK KWB Konin) oraz PAK Górnictwo - spółki zależne od Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) - podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji.

"Zwolnienia grupowe w dwóch ww. spółkach zależnych obejmą w PAK KWB Konin maksymalnie 80 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 129 pracowników" - czytamy w komunikacie.

O przyczynach takiej decyzji miały już zostać poinformowane zakładowe organizacje związkowe. Publicznie jednak nie są znane szczegóły. Wkrótce zgłoszenie o planowanych zwolnieniach trafi także do odpowiedniego Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie.

Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Ostateczna liczba zwalnianych pracowników, warunki na jakich do tego dojdzie i koszty z tym związane na razie nie są znane. Przedstawiciele ZE PAK wskazali, że "ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki.

Półroczny raport spółka powinna zaprezentować 10 września.

W grupie ZE PAK ostatnio podjęto więcej poważnych decyzji. Kilka dni temu rozpoczął się proces likwidacji innej spółki zależnej - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów.

PAK KWB Adamów prowadziła wydobycie węgla brunatnego metodą odkrywkową na potrzeby elektrowni Adamów. Dalsze eksploatacja przestała się jednak opłacać. Zgodnie z założeniami wraz z końcem 2020 roku PAK KWB Adamów zakończy wydobycie węgla.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2012 roku. Jej większościowym akcjonariusze jest biznesmen Zygmunt Solorz, do którego należy także m.in. grupa Cyfrowy Polsat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: energetyka, górnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo, zygmunt solorz, ze pak, praca, zwolnienia grupowe
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2020

Jaś FasolaJak złodziej, malwersant i oszust podatkowy został jednym z najbogatszych Polaków. Kto dopuścił do tego że państwowe kopalnie i elektrownie znalazły … Czytaj całość

11-08-2020

krok milowyCo tam pracownicy kasa się liczy, tylko kasa, że pracy nie będą mieli kogo to obchodzi, naszych pracodawców dzieli przynajmniej 100 lat od … Czytaj całość

11-08-2020

GirWiecej reklam w tv film 20% reklamy 80 %

Rozwiń komentarze (70)