Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MLG
|
aktualizacja

12 umiejętności wspólnych dla wielu miliarderów. Te cechy pomogły im w zdobyciu fortuny

13
Podziel się:

Miliarderów łączy jedna rzecz: najczęściej nie zdobyli swoich majątków za jednym pstryknięciem palców. W budowaniu pozycji wykorzystywali kluczowe umiejętności, które każdy, kto marzy o wielkich pieniądzach, powinien posiadać.

12 umiejętności wspólnych dla wielu miliarderów. Te cechy pomogły im w zdobyciu fortuny
Miliarder Richard Branson sam doszedł do fortuny. Brytyjski przedsiębiorca stoi na czele obejmującej ponad 400 firm Virgin Group (Getty Images, 2021 Gabe Ginsberg)

Serwis Ceoworld Magazine zebrał i opisał dwanaście umiejętności, które łączą wielu miliarderów i które ułatwiają budowanie pozycji w świecie biznesu.

1. Doskonała komunikacja

Jest to podstawowa umiejętność, w której należy być dobrym, aby odnieść sukces w prawie wszystkich przedsięwzięciach. - Poprzez posiadanie solidnych umiejętności komunikacyjnych, inne umiejętności będą się rozgałęziać. Posiadanie świetnych umiejętności komunikacyjnych jest najbardziej podstawowym elementem, który musi posiadać osoba marząca o odnoszeniu sukcesów — przekonuje Ceoworld Magazine. Warren Buffett, przedsiębiorca i amerykański inwestor giełdowy twierdzi, że zawdzięcza swój sukces w znacznej mierze właśnie umiejętnościom komunikowania się. 

2. Umiejętności sprzedaży

Ceoworld Magazine podkreśla, że zrozumienie pojęcia "sprzedaży" z pewnością przyniesie wielkie zyski. Umiejętności sprzedażowe pomogły wielu przedsiębiorcom odnieść sukces w wybranych przez nich dziedzinach. Mark Cuban, amerykański biznesmen, miliarder i właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks przekonuje, że jeśli jest jedna kompetencja, którą każdy powinien mieć, aby odnieść sukces, to jest to właśnie umiejętność sprzedaży.

3. Innowacyjność

To jedna z kluczowych przewag każdej organizacji. To właśnie dzięki innowacyjności klienci wybiorą twój produkt zamiast innego. Każda firma powinna inwestować w badania i rozwój. W rzeczywistości miliarderzy, tacy jak Elon Musk, w większości inwestują swój czas i wiele swoich zasobów, skupiając się na innowacyjnym myśleniu i technologiach, które odróżniają ich od konkurencji.

4. Dobry w marketingu

Często reputacja firmy jest jej najlepszą reklamą. - Twoja reputacja jest bardzo solidnym odniesieniem, które rozprzestrzenia się niemal automatycznie. Dlatego nie wystarczą świetne wyniki. Należy dać znać o tym światu — przekonuje portal biznesowy.

5. Duża inteligencja emocjonalna

Aby pracownicy stali się "aktywami dla firmy", muszą być dobrze zmotywowani. Bycie wrażliwym na pragnienia i potrzeby pracowników jest bardzo przydatne, aby wydobyć ich maksymalną wydajność.

6. Zorganizowanie

Nie ma dokładnej nauki mówiącej o tym, jak najlepiej zorganizować swoje miejsce pracy. To wszystko zależy od osobowości i preferencji. Ważne, aby w swoim miejscu pracy mieć wszystko, czego potrzebujemy. Wtedy też nie marnujemy niepotrzebnie czasu na poszukiwanie ważnych przedmiotów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wysłali czterech astronautów w kosmos. Pierwsza taka misja

7. Wyznaczanie celów i planowanie

Ceoworld Magazine przekonuje, że brak planowania to planowanie porażki. Miliarderzy mają dobrze opracowane mapy strategii i w zasadzie wykonują działania, które stanowią część średnio- i długoterminowych planów. Ich cele lub osiągnięcia zostały już określone na długo przed realizacją planów.

8. Zarządzanie pieniędzmi

Miliarderzy są praktyczni, jeśli chodzi o ich finanse. Upewniają się, że każdy dolar jest rozliczony. Dotyczy to również ich osobistej sytuacji finansowej, która jest stale aktualizowana — pisze portal biznesowy.

9. Filantropia

Podczas gdy ich zysk rośnie, rośnie też ich siła i zdolność do pomagania innym. Miliarderzy, którzy odnieśli sukces, różnią się od beztroskich darczyńców tym, że zapewniają, że ich pomoc dotrze do celu.

10. Networking

Networking kiełkuje z solidnych umiejętności komunikacyjnych. Bez tego niemożliwe jest stworzenie biznesu. W wielkich biznesach zawsze nadchodzi taki czas, że aby osiągnąć cel, konieczna jest wymiana informacji czy współpraca.

11. Przywództwo

Prawdziwy przywódca inspiruje. Jest to znak rozpoznawczy większości miliarderów. Rekompensuje słabości, które dana osoba może mieć, ponieważ wie, jak sprawić, by praca zespołowa była efektywna.

12. Zarządzanie czasem

Czas to zasób, który posiada każdy, ale tylko nieliczni wiedzą, jak nim zarządzać. Mając do dyspozycji 24 godziny, jesteśmy w tej samej łodzi ze wszystkimi miliarderami. Różnica polega na tym, że oni mają moc, aby zrobić więcej w danym im czasie.

Portal Ceoworld Magazine przekonuje, że w działaniu ważne jest ustalenie priorytetów, bo to one pomagają w odniesieniu sukcesu. - Patrzenie na wielu ludzi sukcesu i porównywanie się z nimi może być dla wielu bardzo frustrujące. Nie zapominajmy jednak, że oni dotarli tam, używając określonego zestawu umiejętności. Na szczęście tych umiejętności można się nauczyć — czytamy w artykule.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Gość
8 miesięcy temu
Trzeba też mieć rozbudowane plecy
marcin g
9 miesięcy temu
gdyby moi rodzice mieli kopalnie szmaragdów albo matka pracowała w IBM w latach 70-80 też byłbym miliarderem, w pewnym momencie życia trzeba być poprostu we właściwym miejscu i czasie
socjald
9 miesięcy temu
zapomnieli napisać, ze podstawą ich sukcesu jest dziadek z gór golan...
Mietek
9 miesięcy temu
Co za bzdury :P To by znaczyło, że większość korpoludków po humanistycznych studiach pracujących w handlu powinno być miliarderami...a wiemy jak jest :P
Lwl
9 miesięcy temu
Kapitał na start skont