Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

1,23 mld zł dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku pandemii COVID-19

Rolnicy, których bezpośrednio dotknęły skutki pandemii COVID-19, nie pozostaną bez wsparcia. Sejm zgodził się przesunąć dla nich 1,23 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Wypłatą środków dla rolników zajmować się będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Sejm przyjął w piątek przepisy, które umożliwią udzielenie wsparcia w wysokości 1,23 mld zł producentom rolnym, którzy ponieśli straty w związku z pandemią COViD.

Środki mają pochodzić z budżetu krajowego oraz przesunięcia funduszy unijnych, a mówiąc ściślej - z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

"Dzięki uruchomieniu tego działania rolnicy prowadzący działalność rolniczą w celach zarobkowych, których gospodarstwa zostały najbardziej poszkodowane w wyniku tego kryzysu, będą mogli otrzymać wsparcie finansowe" – podano w uzasadnieniu.

W rolnictwie zanotowano wiele problemów, wynikających z ograniczeń w przemieszczaniu zwierząt, a także z obowiązkowego zamykania sklepów, targowisk, restauracji i zakładów gastronomicznych. Doprowadziło to do problemów rolników z płynnością finansową.

Przepisy trafią teraz do Senatu. Jeśli zostaną zaakceptowane, to wypłatą środków dla rolników zajmować się będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Obejrzy: Zmiana klimatu uderza w rolnictwo. Ekspert tłumaczy, co nas czeka

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2020

AdiJakie straty. Ponieśli rolnicy ? Tek kraj to jakaś kpina hipokryzja goni hipokryzje . Rolnik to najbardziej uprzywilejowana grupa w Polsce po … Czytaj całość

25-07-2020

polakNie bardzo rozumiem, jakie straty ponieśli rolnicy, epidemia to nie susza...

25-07-2020

aba2kJestem rolnikiem i wam to wyjaśnię. Słowo "rolnicy" w tym przypadku oznacza bardzo małą grupę cwaniaków którzy dotną te pieniądze. Pamiętajcie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)