Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

1,23 mld zł dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku pandemii COVID-19

6
Podziel się

Rolnicy, których bezpośrednio dotknęły skutki pandemii COVID-19, nie pozostaną bez wsparcia. Sejm zgodził się przesunąć dla nich 1,23 mld zł.

Wypłatą środków dla rolników zajmować się będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Wypłatą środków dla rolników zajmować się będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. (Flickr)
bDIMAiyJ

Sejm przyjął w piątek przepisy, które umożliwią udzielenie wsparcia w wysokości 1,23 mld zł producentom rolnym, którzy ponieśli straty w związku z pandemią COViD.

Środki mają pochodzić z budżetu krajowego oraz przesunięcia funduszy unijnych, a mówiąc ściślej - z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

"Dzięki uruchomieniu tego działania rolnicy prowadzący działalność rolniczą w celach zarobkowych, których gospodarstwa zostały najbardziej poszkodowane w wyniku tego kryzysu, będą mogli otrzymać wsparcie finansowe" – podano w uzasadnieniu.

bDIMAiyL

W rolnictwie zanotowano wiele problemów, wynikających z ograniczeń w przemieszczaniu zwierząt, a także z obowiązkowego zamykania sklepów, targowisk, restauracji i zakładów gastronomicznych. Doprowadziło to do problemów rolników z płynnością finansową.

Przepisy trafią teraz do Senatu. Jeśli zostaną zaakceptowane, to wypłatą środków dla rolników zajmować się będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

bDIMAiyR
Zobacz także: Obejrzy: Zmiana klimatu uderza w rolnictwo. Ekspert tłumaczy, co nas czeka

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIMAizm
KOMENTARZE
(6)
polak
7 miesięcy temu
Nie bardzo rozumiem, jakie straty ponieśli rolnicy, epidemia to nie susza...
aba2k
7 miesięcy temu
Jestem rolnikiem i wam to wyjaśnię. Słowo "rolnicy" w tym przypadku oznacza bardzo małą grupę cwaniaków którzy dotną te pieniądze. Pamiętajcie że decyzje o przyznaniu wszelakich dotacji NIE SĄ JAWNE czyli składaj marnuj czas pieniądze a potem lodź się że dostaniesz. dotacje czyli publiczne pieniądze są tylko z nazwy powszechne ale ich przydział to po prostu największy przekręt wszech czasów w białych rękawiczkach.
Gość
7 miesięcy temu
Rolnicy uprzywilowani Nie A co powiecie o rodzicach dzieci którzy tyle miesięcy mieli płacone za nic Ja gdy dzieci były małe musiałam załatwiać opiekę i do pracy chodzić a nauczyciele Rodzice uczyli dzieci a oni zadawali coraz więcej nie tłumacząc a na koniec obniżali oceny Oczywiście byli też normalni którzy mieli lekcje dopytywali ale większość
bDIMAizn
lolo
7 miesięcy temu
bardzo dobrze dawajcie im dopłaty za to że żyją i będzie wtedy ok
Adi
7 miesięcy temu
Jakie straty. Ponieśli rolnicy ? Tek kraj to jakaś kpina hipokryzja goni hipokryzje . Rolnik to najbardziej uprzywilejowana grupa w Polsce po pisowskich nominałach.