Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|

1300 osób na bruk. Hyatt zwalnia przez epidemię koronawirusa

2
Podziel się

Hotelarski gigant traci przez kryzys. W ramach cięć Hyatt zwolnii 1300 osób, a pozostałym pracownikom - w tym zarządowi - obniży pensje.

Hyatt zatrudnia na całym świecie ponad 50 tys. osób.
Hyatt zatrudnia na całym świecie ponad 50 tys. osób. (PAP)
bErrbFKJ

Jak podano w komunikacie, który cytuje Reuters, osobom zwolnionym zostaną wypłacone odprawy. Zaś pozostali pracownicy - nie wyłączając kadry zarządzającej i menedżerskiej - będą musieli pogodzić się z tym, że ich pensje zostaną obniżone.

Restrukturyzacja rozpocznie się 1 czerwca. Szefostwo koncernu tłumaczy, że nie mogło postąpić inaczej w obliczu bezprecedensowego kryzysu, który wywołała epidemia koronawirusa. Hyatt odnotował większą niż oczekiwano stratę za pierwszy kwartał 2020 roku. Na początku maja zamknięte było 35 proc. hoteli, a obłożenie w tych działających było na poziomie 15 proc.

Szef sieci hotelarskiej - Mark Hoplamazian - powiedział, że firma ma płynność finansową wystarczającą na 30 miesięcy działalności w aktualnych warunkach. Na koniec 2019 roku Hyatt zatrudniał na całym świecie 55 tys. osób.

bErrbFKL
Zobacz także: Obejrzyj: Upadłość konsumencka i co dalej? Czy to znaczy, że jesteśmy wolni od długów?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErrbFKR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErrbFLm
KOMENTARZE
(2)
rtt
rok temu
tyle to 10 lat temu w Łodzi zwolnił Wrangler (czyli wszystkich), jak wyniósł się do Turcji... pensje w Turcji podobne, ale składki ZUS i podatki gruntowe duzo nizsze....
sok
rok temu
Ale gdzie zwolni? W Polsce? Bo 1.300 zwolnionych na 55.000 zatrudnionych to śmieszna liczba.