Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Kalus
Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

280 mkw. za 840 tys. zł. "Dziś budowa domu kosztowałaby dwa razy tyle". Pani Kamila zmieniłaby tylko jedną rzecz

Wyobraźcie sobie, że szukacie idealnej działki. Znajdujecie ogłoszenie i dowiadujecie się, że działka jest długa, wąska i w dodatku ma dwa duże spadki. Jak w takim miejscu zbudować wygodny dom? Właściciele postawili na typ zabudowy w stylu nowoczesnej stodoły. – Dom postawiliśmy w technologii szkieletowej, drewnianej. Z uwagi na duże rozpiętości musieliśmy wzmocnić konstrukcję poprzez zwiększenie przekroju belek stropowych – opowiada nam Kamila Rusnak, właścicielka. – Dostaję dużo pytań o to, jak się mieszka w domu drewnianym. Powiem krótko: mieszkamy tu już trzy lata i nie wyobrażam sobie powrotu do murów. Mam trójkę dzieci, dlatego priorytetem była dla mnie przytulność – przekonuje. Przestronność domu robi ogromne wrażenie. Właściciel kochają drewno, widać to w nowoczesnym, ale bardzo przytulnym wnętrzu. Ta sama deska jest zarówno na ścianie, jak i na podłodze. W salonie gości wita dębowy stół i pięknie odsłonięte belki konstrukcyjne. W tym wnętrzu panuje...

rozwiń
KOMENTARZE
(63)
Janek
2 lata temu
Rozsądnym podejściem przy budowie na przykład domu jest sporządzenie kosztorysu według bieżących cen rynkowych. Taką usługę świadczy Nadzory Konieczny. Sam miałem przyjemność korzystać z ich usług i mogę polecić.
rafałł
2 lata temu
Warto pamiętać żeby w koszta wrzucić też wykończenie podjazdu i opaskę wokół domu, ważne rzeczy, a nie każdy pamięta ;p my jak niedawno robiliśmy to jakoś tak losowo na brukbet padło i powiem szczerze jestem zadowolony.
Gość
2 lata temu
Drewniane chaty to się sprawdzaja w mrożnym klimacie
aa_
2 lata temu
To ten na filmie? Nie było ładniejszych? Ja wiem, że na wsi wszystko musi ostatnio wyglądać jak stodoła, ale bez przesady, i jeszcze w górach.
Helmuth
2 lata temu
Mieszkanko w bloku, wielka płyta. Połowę ścian wykleiłem wykładziną korkową. Może odrobinę za ciemna, jak na nasze gusta, ale komfort wzrokowy i czystość jest nie do zastąpienia. Kurz nie przywiera do ścian. Trzyma się kilkanaście lat i jest jak nowa.
...
Następna strona