Notowania

30-krotność składek ZUS. Rzecznik rządu: "wiele wskazuje na to, że ustawa nie zostanie wprowadzona"

Rząd wycofuje się rakiem z pomysłu zniesienia limitu 30-krotoności składek ZUS. Ten pomysł zapisano w ustawie budżetowej, ale oprotestowało go środowisko Jarosława Gowina oraz prezydent. - Zrobiliśmy analizy rynku specjalistów - tłumaczy teraz rzecznik rządu Piotr Müller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wygląda na to, że zniesienia limitu 30-krotoności składek ZUS nie będzie. (Fot: PIOTR MOLECKI)

- Nie wykluczam, że pan premier zrezygnuje z tego pomysłu – mówił w radiowej Trójce rzecznik rządu i nowo wybrany poseł Piotr Müller. - Mieliśmy różne wątpliwości w sprawie zniesienia limitu 30-krotoności ZUS. Także pan prezydent zgłaszał uwagi. Dziś na poważnie brane jest pod uwagę to, że ta ustawa nie zostanie wprowadzona – tłumaczył rzecznik rządu.

Müller przyznał, że nie bez znaczenia okazały się analizy polityczne oraz ekonomiczne. - Mieliśmy na względzie rynek specjalistów. Te argumenty nas przekonały do zmiany zdania - powiedział.

W projekcie budżetu na 2020 r. uwzględniono 5 mld zł, jakie miało dać zniesienie limitu rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce).

Wicepremier i szef Porozumienia Jarosław Gowin oświadczył w ubiegłym tygodniu, że Porozumienie nie zagłosuje za likwidacją 30-krotności. W jego ocenie przyjęcie projektu byłoby uderzeniem w najwyżej wykwalifikowanych specjalistów.

Obejrzyj: Zniesienie limitu 30-krotności. Ważne słowa rzecznika prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 30-krotność, wiadomosci, rząd, ustawa, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości, przedsiębiorcy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2019

markTe składki by zapłacili prezesi ze spółek skarbu Pańatwa itp. mały i mikro przesiębiora zarabia 2 lub 3 tys na rekę i rzad teraz kombinuje jak wyjśc z … Czytaj całość

23-10-2019

PolakZróbcie sobie w Pissie głęboką anaLizę

23-10-2019

podmiot gospodarczy -liczący na godną emeryturę. Co to znacz ?

Rozwiń komentarze (3)