Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

"300 plus"- wyprawka szkolna 2019. Kiedy najlepiej złożyć wniosek i gdzie?

4
Podziel się:

Program "300 plus" ruszył na początku lipca. Świadczenie jest dodatkowo kwotą przysługującą rodzicom uczniów na wyprawkę szkolną. Podpowiadamy, w jakich terminach należy złożyć wniosek i gdzie.

Program "300 plus" - kogo dotyczy i w jakim czasie można złożyć wniosek?
Program "300 plus" - kogo dotyczy i w jakim czasie można złożyć wniosek? (Shutterstock.com, shutterstock.com)

1 lipca wystartował rządowy program "Dobry start", zwany popularnie "300 plus". W praktyce jest to świadczenie w wysokości 300 zł netto - "na rękę" na wyprawkę szkolną.

Środki te mogą uzyskać rodzice uczących się dzieci do 20. roku życia - pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18-stką i kontynuowana jest np. w technikum.

W przypadku dzieci niepełnosprawnych program obejmuje uczniów do ukończenia 24. roku życia. Od 2019 r. świadczenie "300 plus" dodatkowe pieniądze przysługują również uczniom szkół dla dorosłych, w tym policealnych.

Zobacz także: Zobacz: "300 plus" idzie ekspresowo. Z wnioskiem lepiej się pospieszyć

"300 plus"- wyprawka szkolna 2019. Kiedy najlepiej złożyć wniosek i gdzie?

Wniosek o wypłatę świadczenia w ramach programu "300 plus" na rok szkolny 2019/2020 można składać w wersji elektronicznej od 1 lipca za pomocą bankowości internetowej lub rządowego portalu Empatia.

W formie papierowej dokumenty można składać natomiast od 1 sierpnia. Im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej pieniądze trafią do rodziców.

Zgodnie z zapowiedziami, jeżeli dokumenty zostaną złożone od lipca do końca sierpnia - wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września.

Wnioski złożone w późniejszym terminie, rozpatrzone zostaną w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. W tym samym okresie powinna nastąpić wypłata pieniędzy.

Wniosek o "300 plus" należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym terminie pieniądze nie będą już wypłacane, a program powróci w następnym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(4)
El
3 lata temu
Przestańcie jak by dawali w UK to byście narzekali że u nas nie dają a te 300 Zł pokrywa i tak 50% wyprawki .
Tej
3 lata temu
A przestańcie już te farmazony poza, od razu widać, że warszawka. Moje dzieci dzięki tym pieniadza chodzą na basen, balet, tenis, taniec nowoczesny, zima narty. Teraz dostałam 300+ i cała wyprawkę w tym zmieściłam, bo rzeczy biurowe kupione, plecak, strój na wf i plecak. Reszta w szkole.
Heniek
3 lata temu
Kraj nie tylko zachęca do rodzenia dzieci ale zwłaszcza podaje gotowy przepis na siedzenie w domu z piwkiem w ręku. W żadnym kraju jaki znam zasiłek na trójkę dzieci nie jest prawie że równy płacy minimalnej. Tyle wydziaranych mamuś z papieroskami w rękach, z brzuchami, wózkami, bachorami, ciągającymi się od rana po galeriach handlowych jeszcze ten kraj w swej historii nie widział. Kiedyś dziećmi opiekowała się babcia, ale jak teraz patologiczna babka ma 40 lat, córka 20 a wnuczka 2 lata to i to rozwiązanie upadło. A ty człowieku tyraj na nich od świtu do nocy, za ich wakacje, wyprawki, dopłaty do mieszkań.
Kraj absurdów
3 lata temu
Z jednej strony ten kraj zachęca do rodzenia dzieci dając 500+ a z drugiej strony pozwala producentom na sprzedaż toksycznej i trującej żywności która nie jest pod żadna kontrolą i która nas każdego zabija gdzie tysiące umierają na nowotwory itd ! Gdzie tu logika ?!