Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

46 ton odpadów zatrzymanych na granicy. Interwencja służb

47
Podziel się

Ponad 46 ton nielegalnych odpadów próbowały wwieźć do Polski dwie ciężarówki z Francji i Niemiec. Transport został wykryty przez służby, a zaangażowanym w proceder firmom grożą gigantyczne kary.

46 ton odpadów zatrzymanych na granicy. Interwencja służb
Ponad 46 ton nielegalnych odpadów miało trafić do Polski (Pexels)
bDzKsZQl

O akcji poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Najpierw w Zgorzelcu doszło do zatrzymania ciężarówki jadącej do naszego kraju z Francji.

Przewoziła ona 21 ton zużytej wielkoformatowej folii z produkcji rolniczej.

"Z informacji w Bazie Danych Odpadowych wynikało, że polski odbiorca nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny" - informuje Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

bDzKsZQn
Zobacz także: Dzień w sortowni odpadów. Zobacz, jakie błędy popełniamy przy segregacji śmieci

Jeszcze większy ładunek miał trafić do Polski z Niemiec. Funkcjonariusze KAS wykryli w naczepie tira aż 25 ton złomu.

bDzKsZQt

"Kierowca nie posiadał kompletu dokumentów transportowych, a także pojazd z odpadami nie był prawidłowo oznaczony. Zachodzi podejrzenie, że na jednym dokumencie odpady były przewożone wielokrotnie, a przedsiębiorca do którego miał trafić złom nielegalnie świadczy usługi odbioru odpadu" - czytamy w komunikacie dolnośląskiej skarbówki.

O ile przewoźnikom grożą stosunkowo niewielkie kary (do 12 tys. zł), to już odbiorcy odpadów prawdopodobnie będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Tu wysokość kary może sięgnąć 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że problem składowania nielegalnych odpadów z zagranicy w Polsce nie jest nowy. Wielokrotnie opisywaliśmy tego typu przykłady na łamach naszych serwisów.

bDzKsZQu
bDzKsZQO
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(47)
nik
2 miesiące temu
szkoda ze dopiero teraz zaczęli to kontrolowac jak w PL pełno śmieci z zachodu które co jakiś czas się palą od tych niebezpiecznych odpadów!! np śrem wlkp nielegalne wysypisko koszt usunięcia setki milionów zł, nie ma winnych skladowania, a właścicilem działki gmina!! państwo z tektury.. najpierw się dorobli milionów a teraz łapią cieżarówki
Jak to ?
2 miesiące temu
500 000 kary ? To jest przecież żart. Za Rodo może być kilka milionów. Państwo teoretyczne
Piort
2 miesiące temu
Utylizacja po polsku podpalenie składowiska i 200- tu strażaków ma robotę .Czy w tym Kraju będzie kiedyś porządek ? jeśli szubrawcy przekupni czyszczą składowiska niemieckie i francuskie z odpadów i wożą to do Polski i podpalają .Zachod musi mieć obok takiego biedaka który za parę groszy zrobi najgorsze świństwo dla swojego kraju
bDzKsZQP
tiktak
2 miesiące temu
Ostatnio Niemcy załatwili wywóz gruzu do kamieniołomów w Polsce z likwidowanych reaktorów , a mieszkańcy myślą że to kominy z elektrowni, a potem nam zwracają uwagę ,że mamy bród smód promieniotwórczy.A burmistrz gminy KASA,KASA,KASA.
var
2 miesiące temu
nałożyć karę z 10 mln euro na francuza i Niemca a polska firmą do likwidacji i kara tak żeby płacili do końca życia
...
Następna strona