Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500+ do likwidacji? Ekspertka odpowiada: Należy zmodyfikować

Program "Rodzina 500 plus" nie poprawia dzietności. Program należy zlikwidować, a może zmodyfikować? - W polityce rodzinnej ważna jest stabilność, a ostatnie lata to takie wahadło. Poprzednie rządy wprowadzały rozwiązania bardziej w kierunku godzenia pracy i rodzicielstwa, a mniej w kierunku świadczeń pieniężnych. 500+ bardzo mocno przesunęło to wahadło w drugą stronę - powiedziała w programie "Money. To się liczy" dr hab. Agnieszka Chłoń Domińczak, dyrektor Instytutu Statystyki i Demografii SGH. - Moim zdaniem likwidowanie programu 500+ odbiłoby się szerokim echem w społeczeństwie w kwestii podejścia do rodzenia dzieci. Natomiast jego modyfikacja, by faktycznie spełniał cel społeczny i był adresowany do osób najuboższych, z pewnością byłoby korzystne - dodała.

0
0
25
Podziel się
Komentarze (25)
zobacz więcej komentarzy (25)
KOMENTARZE
(25)
asd
rok temu
co to jest to + .... czyli 500 i cos jeszcze???
Kirlo
rok temu
Albo zabrać wszystkim albo wszystkim dać wydzielanie grup społecznych powoduje patologie i to wszystko
Rodzic
rok temu
Jedyna sensowna modyfikacja to likwidacja!
Wowa
rok temu
Szybka modyfikacja- likwidacja! I do roboty zarabiać i płacić podatki, a nie zmuszać płacących podatki do bezprawnej alimentacji na swoje dzieci .
OoO
rok temu
wystarczyło zamiast 500+ ustawić właściwie kwotę wolną od podatku. Wtedy opłacałoby się pracować. Teraz gdy zapowiedziano już kwotę wolną niezależnie od 500+ to suweren każdą władzę, która będzie chciała to świadczenie odebrać wywiezie na taczkach.
...
Następna strona