Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500+ na każde dziecko. Polacy zachwyceni pomysłem

69
Podziel się

Ponad połowa Polaków popiera ogłoszony przez Jarosława Kaczyńskiego pomysł, by 500+ przypadało również na pierwsze dziecko. Z największym entuzjazmem do rozszerzenia wypłat podchodzą kobiety i mieszkańcy mniejszych miejscowości.

Polakom spodobał się pomysł prezesa PiS. "Za" są zwłaszcza kobiety i mieszkańcy mniejszych miast
Polakom spodobał się pomysł prezesa PiS. "Za" są zwłaszcza kobiety i mieszkańcy mniejszych miast (Andrzej Iwanczuk/REPORTER, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bDXPoqMR

Dokładnie 55 proc. jest za rozszerzeniem programu 500+ - wynika z sondażu SW Research dla internetowego serwisu "Rzeczpospolitej". Pomysł nie podoba się jednak 32 proc. Polaków, a tylko 13 proc. nie ma zdania na ten temat.

- Częściej zwolennikami rozszerzenia świadczenia 500+ są kobiety, jest ich aż 56 proc. Ale "za" są też często osoby w wieku 35-49 lat oraz badani o najniższym poziomie wykształcenia (65 proc.). Tego zdania są też osoby o dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (64 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców oraz osoby ze wsi (po 60 proc.) - mówi w rozmowie z Rp.pl Piotr Zimolzak z SW Research.

Zobacz także: 500 plus na pierwsze dziecko: "Klasa średnia kupi zegarek, nie kartofle". Zobacz wideo:
bDXPoqMT

- Wprowadzimy 500 plus na każde dziecko! - takie słowa powiedział prezes PiS podczas konwencji swojej partii, która odbyła się w ostatnią sobotę. Jak wynika z informacji money.pl, w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwa gorączkowe poszukiwanie pomysłów na wdrożenie zapowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXPoqNu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(69)
Jaa
rok temu
Tfu 500 + do wywalenia nieroby
SEK
2 lata temu
MAGIA ENTUZJAZMU SIE ROZLEWA Z DALSZYM ROZDAWNICTWEM BO WYBORY CORAZ BLIZEJ . A ZADLUZENIE KRAJU , ROSNACE CENY , NISKIE PLACE , BRAK ROZWIAZAN PRZYSZLOSCIOWYCH DLA WIELU GRUP ITP ....O TYM PIS NIE MOWI .....
KJa's
2 lata temu
To nieporozumienie, a co za pracę ???
bDXPoqNv
zezem
2 lata temu
Magia darmochy... dla ubogich duchem
Kraken
2 lata temu
Polacy od zawsze byli durniami.PiS dzielcy,poszczuja motloch kolejna pincsetka,a sciagna z kazdego ponad 800 w formie podwyzek I podatkow.Kiedy ten narodzik zmadrzeje???
...
Następna strona