Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

63 mld zł wzrostu PKB i ok 100 tys. miejsc pracy. Zobacz co nas tak pchnie do przodu

50
Podziel się

Rozwój sieci 5G może przynieść Polsce wzrost PKB nawet o ponad 63 mld zł do 2028 r. i stworzyć 98 tys. nowych miejsc pracy. Mimo tych korzyści ciągle trwają dyskusje nad strategią jej wdrożenia.

Sieć 5G to nie tylko szybszy internet, ale i zyski dla całej gospodarki.
Sieć 5G to nie tylko szybszy internet, ale i zyski dla całej gospodarki. (iStock.com)
bErkJrhN

Zyski dla gospodarki podliczono w raporcie Accenture dla Pracodawców RP "Sieci 5G w Polsce. Szanse i wyzwania". W dokumencie efekty gospodarcze wdrożenia w Polsce nowoczesnej sieci szacują wzrost PKB o 63,2 mld zł i 98 tys. nowych miejsc pracy.

Według jej autorów "technologia 5G będzie trampoliną, która umożliwi kolejne innowacje w obszarze usług, produktów i administracji publicznej. Dzięki niej internet mobilny uzyska gigabitowy transfer".

Zobacz także: Ostrzejsze przepisy ws. rozliczania VAT. "Sankcje mogą być poważne"
bErkJrhP

Dyrektor zarządzający Accenture w Polsce Tomasz Grabowski podczas prezentacji raportu przekonywał, że kolejną istotną przewagą sieci 5G jest również umożliwienie dostępu do łącza internetowego znacznie większej liczby urządzeń w jednej lokalizacji.

Z tym innowacyjnym rozwiązaniem możliwe jest połączenie nawet do miliona urządzeń na kilometr kwadratowy. To z kolei spowoduje, że jak grzyby po deszczu zaczną powstawać kolejne rewolucyjne produkty i usługi.

W raporcie zwraca się jednak uwagę na fakt mniej radosny. Choć wdrożenie 5G w Polsce jest nieuniknione, jak zresztą na całym świecie, nadal jednak trwają u nas dyskusje i konsultacje dotyczące strategii wprowadzenia tej nowej technologii.

bErkJrhV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErkJriq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(50)
Wojtek
2 lata temu
Bez wątpienia 5G będzie kopem dla gospodarki.
Blaszcz
2 lata temu
Inwestycja w nowe technologie zawsze się opłaca.
AK45
2 lata temu
Wspaniale ! Dzięki nowej technologii przeciętny Kowalski błyskawicznie dowie się która ,,gwiazda " w USA zdjęła właśnie majtki . Tylko w tym czasie nie zauważy umierającego obok rodaka .
bErkJrir
Inżynier tele...
2 lata temu
Badania wykazały że fale elektromagnetyczne o częstotliwości przewidzianej w 5G jest tak samo szkodliwe jak kawa. Podobne pasma otaczają nas od dawna np. poprzez WiFi której sieć jest powszechnie i mocno rozbudowana. Odnośnie badań wpływu telefonu na głowę to rzeczywiście głowa się grzeje podczas rozmowy ale tak sam wpływ miała przyłożona ręką z powodu braku cyrkulacji powietrza przy zasłoniętym uchu.
Oszustwo mark...
2 lata temu
Operatorzy płacą horrendalne ceny za pasma i dlatego muszą zwalniać pracowników. Tysiące ludzi idzie na bruk a wy piszecie że rośnie zatrudnienie. Telefonia jest coraz mniej opłacalna zwłaszcza w Polsce gdzie chiński Play wspierany przez państwo stosuje dampingowe techniki.
...
Następna strona