Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

A więc sprzedane. Solorz przejmuje udziały w Asseco

89
Podziel się:

Cyfrowy Polsat kupi łącznie 18,178 mln akcji Asseco, które stanowią 21,9 proc. kapitału firmy. Wartość tej transakcji wyniesie 1,17 mld zł, a jej rozliczenie nastąpi 30 grudnia.

Cyfrowy Polsat kupi 21,68 proc. akcji Asseco za 1,17 mld zł.
Cyfrowy Polsat kupi 21,68 proc. akcji Asseco za 1,17 mld zł. (East News, Wojciech Stróżyk)

Jedna piąta udziałów w Asseco zostanie przejęta za pośrednictwem spółki Reddev Investments Limited, która również należy do Zygmunta Solorza. Cyfrowy Polsat będzie mógł zażądać od Reddev odsprzedania w ciągu 10 dni roboczych tego pakietu akcji.

"Ponadto Reddev otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za okres pomiędzy dniem rozliczenia transakcji nabycia przez Reddev akcji Asseco a dniem, w którym nastąpi odsprzedaż akcji nabytych przez Reddev w ramach zaproszenia na rzecz emitenta" - zaznaczono w komunikacie.

Po co Solorzowi Asseco? Najwyraźniej Polsat potrzebuje rozwiązań informatycznych, a takowe oferuje właśnie rzeszowskie przedsiębiorstwo.

Zobacz także: Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

"Klienci wymagają najwyższej jakości usług, które muszą być tworzone na bazie skutecznych rozwiązań z obszaru IT. Stąd, aby móc w przyszłości skutecznie rozwijać swój biznes i skupić się na działalności podstawowej, czyli oferowaniu usług i produktów dla klientów indywidualnych i biznesowych, Cyfrowy Polsat potrzebuje doświadczonego i wiarygodnego partnera w obszarze IT" - dodano.

Obecnie Asseco ma kapitał rozproszony. Większość należy do funduszy emerytalnych. Na przykład 14,5 proc. akcji należy do OFE Aviva Santander. Dopiero drugim akcjonariuszem jest Adam Góral, czyli założyciel informatycznej spółki. Posiada on ok. 10 proc. udziałów.

Przypomnijmy, że w środę w zeszłym tygodniu Cyfrowy Polsat zaprosił do składania ofert sprzedaży akcji Asseco Poland. Zaznaczył, że chce przejąć maksymalnie 18,211 mln walorów stanowiących 21,95 proc. kapitału zakładowego i tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki.

Za jedną akcję zaoferował 65 zł, znacznie powyżej ówczesnego kursu Asseco wynoszącego 60 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(89)
Niezależny PN...
5 lata temu
Telewizja PN to taki soft TVPiC. Sprytnie grają do bramki rządu
Brootal
5 lata temu
Bo Zygmunt jak chce zjeść bułkę to kupuje od razu całą piekarnię! Kto bogatemu zabroni?
biedny
5 lata temu
Mieć tyle kasy i ciągle skwaszoną minę ? Tragedia ....
Tak
5 lata temu
Solorz jest dla PiS całkiem sterowalny. Aż dziwne że nie kupił Ruchu (tylko państwowa spółka to przejmie), bo mógłby mieć wpływ na sprzedaż prasy.
chłop małorol...
5 lata temu
+Przekręt przekręta przekrętem goni. A kiedy pójdą siedzieć ci co kradli w III RP. Sowiecko-ubecka agentura
...
Następna strona