Notowania

A więc sprzedane. Solorz przejmuje udziały w Asseco

Cyfrowy Polsat kupi łącznie 18,178 mln akcji Asseco, które stanowią 21,9 proc. kapitału firmy. Wartość tej transakcji wyniesie 1,17 mld zł, a jej rozliczenie nastąpi 30 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Cyfrowy Polsat kupi 21,68 proc. akcji Asseco za 1,17 mld zł. (Fot: Wojciech Stróżyk)

Jedna piąta udziałów w Asseco zostanie przejęta za pośrednictwem spółki Reddev Investments Limited, która również należy do Zygmunta Solorza. Cyfrowy Polsat będzie mógł zażądać od Reddev odsprzedania w ciągu 10 dni roboczych tego pakietu akcji.

"Ponadto Reddev otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za okres pomiędzy dniem rozliczenia transakcji nabycia przez Reddev akcji Asseco a dniem, w którym nastąpi odsprzedaż akcji nabytych przez Reddev w ramach zaproszenia na rzecz emitenta" - zaznaczono w komunikacie.

Po co Solorzowi Asseco? Najwyraźniej Polsat potrzebuje rozwiązań informatycznych, a takowe oferuje właśnie rzeszowskie przedsiębiorstwo.

Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

"Klienci wymagają najwyższej jakości usług, które muszą być tworzone na bazie skutecznych rozwiązań z obszaru IT. Stąd, aby móc w przyszłości skutecznie rozwijać swój biznes i skupić się na działalności podstawowej, czyli oferowaniu usług i produktów dla klientów indywidualnych i biznesowych, Cyfrowy Polsat potrzebuje doświadczonego i wiarygodnego partnera w obszarze IT" - dodano.

Obecnie Asseco ma kapitał rozproszony. Większość należy do funduszy emerytalnych. Na przykład 14,5 proc. akcji należy do OFE Aviva Santander. Dopiero drugim akcjonariuszem jest Adam Góral, czyli założyciel informatycznej spółki. Posiada on ok. 10 proc. udziałów.

Przypomnijmy, że w środę w zeszłym tygodniu Cyfrowy Polsat zaprosił do składania ofert sprzedaży akcji Asseco Poland. Zaznaczył, że chce przejąć maksymalnie 18,211 mln walorów stanowiących 21,95 proc. kapitału zakładowego i tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki.

Za jedną akcję zaoferował 65 zł, znacznie powyżej ówczesnego kursu Asseco wynoszącego 60 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2019

klientjestem klientem solorza,i obserwatorem,jak go kaczynski postraszyl,to od pewnego czasu inforacle ma calkowicie inne jak TVN;::::: WIADOMO POLSKI … Czytaj całość

27-12-2019

TęReniaBrawo dla Rządu PIS i Solorza bo by Niemcy kupili i po by się cieszyło.

28-12-2019

ObywatelNie oglądam już Polsatu od 5lat za wyjątkiem Sportu, podobnie jak od dawna nie oglądam TVPPIS. Gawryluk dla mnie teraz to to samo co Cholecka. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (89)