Notowania

vat
27.05.2019 17:18

ABW zatrzymała 5 osób z gangu handlarzy alkoholem. Straty szacuje się na 50 mln zł

Uszczuplenie VAT-u na łączną kwotę ponad 50 mln zł zarzuca się 5 zatrzymanym przez ABW. Przestępcy wchodzili w skład zorganizowanej grupy, która zajmowała się dostawą alkoholu i jego przemytem na terytorium Wielkiej Brytanii. Trafili do aresztu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Akcja ABW. 5 osób zatrzymanych w związku z przemytem alkoholu

Kolejna akcja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusze - działając na terenie województwa pomorskiego, lubuskiego i mazowieckiego - zatrzymali 5 osób. Jak informuje ABW, zatrzymani wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotową dostawą alkoholu i jego przemytem na terytorium Wielkiej Brytanii.

Z szacunków ABW wynika, że działania gangu handlarzy alkoholem uszczupliły budżet państwa z podatku VAT na łączną kwotę ponad 50 mln zł.

Zatrzymani w latach 2014-2017 należeli do zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie "dopuszczali się oszustw podatkowych polegających na pozorowaniu wewnątrzwspólnotowych dostaw alkoholu i faktycznym jego przemycie do Wielkiej Brytanii". Tam alkohol był nielegalnie wprowadzany do obrotu.

Obejrzyj: CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos

To kolejni już zatrzymani w tej sprawie, wcześniej zarzuty postawiono 30 osobom. Podejrzani odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa podatkowe, wystawianie nierzetelnych faktur VAT oraz pranie pieniędzy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Służby - na poczet przyszłych kar - zabezpieczyły już należące do podejrzanych pieniądze w gotówce oraz pojazdy. Decyzją poznańskiego sądu rejonowego, wszyscy zatrzymani trafili do tymczasowego aresztu. Sąd uzasadnił to "grożącą podejrzanym surową karą oraz obawą matactwa procesowego".

Jak czytamy w komunikacie ABW - "sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania". Postępowanie prowadzą funkcjonariusze ABW z Wydziału Zamiejscowego w Zielonej Górze, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, akcja abw, śledztwo, wyłudzenie vat, handel alkoholem, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2019

JacekWewnatrzwspolnotowe nabycie jest objete zerowa stawki vat. To raczej wielka brytania mogla by niec rozczenia co do vatu. Panie piszacy artykoł, za … Czytaj całość

27-05-2019

z PO chyba byliprzemycali do Anglii, ale nie zapłacili VAT w Polsce...?

27-05-2019

JacekNigdy nie zlokwidujecie mafi podatkowych jak nie odrozniacie dochodowego od vatu przychodu od dochodu. No tez mi sluzby. A medium pisze te bzdury bez … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)