Notowania

Afera Mariana Banasia. Szef NIK hojnie rozdawał nagrody

Ponad 3 mln zł w postaci nagród rozdał za swojej kadencji w NIK Marian Banaś - ujawnia "Super Express". Sam jednak bonifikaty nie odebrał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Całkowita kwota nagród przyznanych w okresie od 1 września 2019 roku do 9 grudnia wyniosła 3 614 520 zł – poinformował "Super Express" wydział prasowego Naczelnej Izby Kontroli.

Większość nagród, jak pisze dziennik, została przyznane pracownikom NIK po rozpoczęciu urzędowania przez Mariana Banasia. Wnioskuje o nie oczywiście dyrektor danej jednostki organizacyjnej, ale aprobuje i przyznaje szef NIK.

Marian Banaś odpowiada na reportaż TVN
Marian Banaś i jego oświadczenia majątkowe. Szef NIK odpowiada na zarzuty

Jak informuje biuro prasowe Izby, średnia wysokość dodatku to 3,4 tys. zł, najwyższa – 19 tys. zł. I taką to nagrodę otrzymały dwie osoby. Jak ustalił SE, to najbliżsi współpracownicy, bezpośrednio podlegający Marianowi Banasiowi.

Prezes NIK jak dotąd nagrody nie dostał.

"Czynnik rozkładu w PiS-ie", "to zaczyna wyglądać kuriozalnie". Leszek Balcerowicz i Sebastian Kaleta o Marianie Banasiu

Dziennik chciał wiedzieć, ile zarabia Marian Banaś. Izba nie robi z tego tajemnicy. - Środki budżetowe przeznaczone na miesięczne wynagrodzenie Prezesa NIK w listopadzie i grudniu – łącznie ze wszystkimi pochodnymi - wynoszą 15 102,74 zł – ujawniają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2019

mariuszno szczekacze dlaczego nie szczekaliscie za PO jak Was w bambuko robiła , zresztą nie tylko Was ...zrujnowali kraj totalnie aferzysci , piniedzy ni ma … Czytaj całość

13-12-2019

Jestem za MarianemNo i gitara--------- a co tylko Szydlowej i calej kamaryli rzadowej sie tylko nalezaly?????? urzednikom tak waznej instytucji TEZ sie naleza. Brawo … Czytaj całość

13-12-2019

Hej_TDali mu to rozdał. PiS rozdaje nasze, nie swoje.

Rozwiń komentarze (193)