Notowania

nielegalny ubój krów
11.02.2019 16:09

Afera mięsna. Będzie dymisja, ale nie ministra. Posadę ma stracić główny lekarz weterynarii

Główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk zostanie zdymisjonowany - dowiedziało się RMF FM. To efekt afery mięsnej związanej z ujawnionym procederem nielegalnego uboju krów w jednym z zakładów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)
Warszawa, 04.02.2019. Paweł Niemczuk podczas konferencji prasowej "Bezpieczeństwo produktów pochodzenia zwierzęcego"

Paweł Niemczuk w poniedziałek w Brukseli wyjaśniał przedstawicielom państw członkowskich sprawę nielegalnego uboju bydła w Polsce.

Jak pisze RMF FM, sprawa traktowana jest w Brukseli jako pilna, dlatego wnioski z przeprowadzonej przez unijnych inspektorów kontroli polskich ubojni mają pojawić się już w ciągu dziesięciu dni, a nie trzydziestu, jak wcześniej planowano.

Jedno z głównych zastrzeżeń Komisji Europejskiej dotyczy niespójności funkcjonowania w Polsce systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt. Polska jeszcze w tym tygodniu ma ustosunkować się do zarzutów KE.

- Przez te dni niczego mi nie sygnalizują, że coś dramatycznego zostało przez nich dostrzeżone, a byli wszędzie - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski. Tak w piątek odniósł się do kontroli, jakie w polskich ubojniach prowadzą unijni inspektorzy w związku z aferą z nielegalnym ubojem krów w jednym z zakładów.

- Premier powiedział "sprawdź, czy nie ma jakiejś patologii". I zmieniamy system nadzoru - powiedział Ardanowski.
Afera mięsna. Ardanowski o podaniu się do dymisji: nie widzę związku

W porannej rozmowie w Radiu Zet Ardanowski dał jasno do zrozumienia, że nie ma sobie nic do zarzucenia w całej sprawie. Na pytanie, czy poda się do dymisji stwierdził: Nie widzę związku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nielegalny ubój krów, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

Kuku😎A dlaczego nie Minister? On jest odpowiedzialny.

11-02-2019

sajcWszystkich ukarać co o tym procederze wiedzieli.

11-02-2019

warSawakozioł ofiarny. Po takiej aferze trucia ludzi powinien polecieć cały rząd. A na pewno odpowiedzialny za to nieudacznik minister - spasiona krowa.

Rozwiń komentarze (394)