Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera mięsna. Będzie dymisja, ale nie ministra. Posadę ma stracić główny lekarz weterynarii

394
Podziel się

Główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk zostanie zdymisjonowany - dowiedziało się RMF FM. To efekt afery mięsnej związanej z ujawnionym procederem nielegalnego uboju krów w jednym z zakładów.

Warszawa, 04.02.2019. Paweł Niemczuk podczas konferencji prasowej "Bezpieczeństwo produktów pochodzenia zwierzęcego"
Warszawa, 04.02.2019. Paweł Niemczuk podczas konferencji prasowej "Bezpieczeństwo produktów pochodzenia zwierzęcego" (PAP/Tomasz Gzell)
bEqjSaPp

Paweł Niemczuk w poniedziałek w Brukseli wyjaśniał przedstawicielom państw członkowskich sprawę nielegalnego uboju bydła w Polsce.

Jak pisze RMF FM, sprawa traktowana jest w Brukseli jako pilna, dlatego wnioski z przeprowadzonej przez unijnych inspektorów kontroli polskich ubojni mają pojawić się już w ciągu dziesięciu dni, a nie trzydziestu, jak wcześniej planowano.

bEqjSaPr

Jedno z głównych zastrzeżeń Komisji Europejskiej dotyczy niespójności funkcjonowania w Polsce systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt. Polska jeszcze w tym tygodniu ma ustosunkować się do zarzutów KE.

- Przez te dni niczego mi nie sygnalizują, że coś dramatycznego zostało przez nich dostrzeżone, a byli wszędzie - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski. Tak w piątek odniósł się do kontroli, jakie w polskich ubojniach prowadzą unijni inspektorzy w związku z aferą z nielegalnym ubojem krów w jednym z zakładów.

W porannej rozmowie w Radiu Zet Ardanowski dał jasno do zrozumienia, że nie ma sobie nic do zarzucenia w całej sprawie. Na pytanie, czy poda się do dymisji stwierdził: Nie widzę związku.

bEqjSaPx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjSaPS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(394)
Insp.wet.
2 lata temu
Należałoby na ubojniach nakazać zamontować system monitoringu tak żeby była możliwość sprawdzenia przez inspekcje co się dzieje przy rozładunku i uboju zwierząt.
Emigranty
2 lata temu
Trzeba byc niezlym glupkiem zeby myslec ze po Audycie ktos mu powie co bylo zle. W swoim czasie zobaczy jak raport z Audytu wyglada . Tu wasatego mariana glupie tlumaczenia nie pomoga. Wyznacza nastepny termin audytu i ma byc naprawione wszystko a nie ze blabla i ubojnie dalej tluka lezaki !
Rc
2 lata temu
To główny lekarz nadzoruje swoich pracowników a tam miejscowa lekarz była wyjątkowa bezczelna.bardzo dobra decyzja
bEqjSaPT
w dużych rzeź...
2 lata temu
Prawo nakazuje duzych prodcentó nadzorowac na stałe. Więc u najwiekszych stale siedzi i po 20 - 30 lekarzy nudzą sie, pracują na zmianę po 2- 3 godziny... a i tak za mało roboty dla nich jest... zato wszyscy sa świetnie opłacani bo opłaty " za stały nadzór" sa dla dużych firm najwyższe w całej UE. (!)... Tych kilkudziesięciu lekarzy frustruje sie lenistwem, wyszukuje dziury w całym - odpryśnięty kawałek farby z boku na ścianie potrafi być powodem pisania "decyzji administraycjnych" i karania dyrekcji ..mandatami za "złe warunki sanitarne".... Tak jest w dużych zakładach. Zas w małych ubojniach nadzór jest "dochodzący", bo tak specjalnie skonstruowano przepisy że nadzoruje sie tylko tych największych i z nich łupi największe pieniądze... a małych już nie...W majestacie specjalnie tak napisanego prawa!. Lekarz dojeżdża do takiej niedużej ubojni często tylko raz w tygodniu i to w znanych godzinach, i tylko po to by podpisać zaległe papiery ( za które mu zapłacą ) i napchać sobie bagażnik mięsem!!!!!!!!!!! I tu jest problem
Racjonalnie
2 lata temu
Za system identyfikacji bydła odpowiada też ARiMR. Odpowiedzialny za to jest minister rolnictwa. Co z ostatnio wskazanymi mskabrycznymi ubojami bydła we Francji? Minister Francji i minister Czech, apelowali do narodów o bojkotowsanie mięsa z Polski. Co zrobił masz Polski minister? W 9 firmach we Francji znaleziono niecałe 600 kg mięsa pochodzącego z rzekomo nielegalnego uboju, ale zdrowego. To jest po ok. 60kg na firmę. Tak Francja broni swojego rynku. Co zrobił w obronie własnego rynku masz resort ? I kto powinien być dymisjonowany ? Pozostawię dla Państwa opini.
...
Następna strona