Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera mięsna. Ardanowski o podaniu się do dymisji: nie widzę związku

- Przejrzeli wszystkie procedury. Cieszę się, że w ogóle przyjechali - powiedział w Radiu Zet minister rolnictwa o unijnych inspektorach, którzy skontrolowali polskie ubojnie. Przekonywał, że nie mógł wcześniej uruchomić systemu wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Kulczyński)
- Premier powiedział "sprawdź, czy nie ma jakiejś patologii". I zmieniamy system nadzoru - powiedział Ardanowski.

- Przez te dni niczego mi nie sygnalizują, że coś dramatycznego zostało przez nich dostrzeżone, a byli wszędzie - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski. Tak odniósł się do kontroli, jakie w polskich ubojniach prowadzą unijni inspektorzy w związku z aferą z nielegalnym ubojem krów w jednym z zakładów.

- Czy ma pan cokolwiek do zarzucenia sobie w tej sprawie? - zapytała prowadząca rozmową dziennikarka radia Zet. - Ale co mam sobie zarzucić? - odpowiedział minister rolnictwa.

Jak wskazała Beata Lubecka, unijny system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach RASFF został uruchomiony dopiero 29 stycznia na wniosek Komisji Europejskiej a policja została powiadomiona już 14 stycznia.

- Ja to wyjaśniam z weterynarzami. System RASFF uruchamia się wtedy, gdy ma pani dokumenty, gdzie to mięso dalej trafiało - zapewnił minister rolnictwa. - I dopiero wtedy przez listy przewozowe ustala się, że z zakładu trafiło do zakładu rozbioru mięsa, a potem do hurtowni czy iluś firm. Jeszcze mogą pojawić się następne adresy - dodał.

- Czy nie było żadnych zaniedbań z naszej strony pod tym względem? - dopytywała dziennikarka. - Zastanawiam się, czy informacja dotycząca RASFF-u nie powinna być wtedy, gdy zakład był kontrolowany, ale wstrzymano produkcję i zatrzymano mięso Przebadano to mięso i mięso było bezpieczne - podkreślił.

Ardanowski został poproszony o odpowiedź na pytania słuchaczy. "Kiedy poda się pan do dymisji?" - zacytowała dziennikarka. - Nie widzę związku - odparł minister.

Afera może nas drogo kosztować. Mięso trafiło bowiem do 14 krajów UE.
Afera z mięsem chorych krów. Polska będzie tłumaczyć się w Brukseli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polska wołowina, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2019

yimshaI słusznie, dlaczego ma się podać do dymisji, bo co ?

08-02-2019

J23,5"Nie widzę związku"... To jak najszybciej do okulisty !!!

08-02-2019

EwaPogonić cwaniaczka do diabła.

Rozwiń komentarze (244)