Notowania

Afera z mięsem chorych krów. Polska będzie tłumaczyć się w Brukseli

W Europie strach przed polską wołowiną. Komisja Europejska czeka na wyjaśnienia. Jeśli nie będą satysfakcjonujące, czekają nas problemy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Afera może nas drogo kosztować. Mięso trafiło bowiem do 14 krajów UE.

Od wspomnianych wyjaśnień będzie zależało, czy państwa Unii Europejskiej nie podejmą kolejnych kroków wobec importu polskiego mięsa – dowiedziało się nieoficjalnie RMF24. Może dojść nawet do blokady polskiego handlu.

Polska ma przedstawić wyjaśnienia w gronie ekspertów 28 państw członkowskich. Nasz przedstawiciel będzie musiał okazję pokazać polskie stanowisko na spotkaniu stałego komitetu ds. roślin, zwierząt, żywności i pasz w poniedziałek.

Afera z mięsem z chorych krów. Jak konsument może uchronić się przed niebezpiecznym mięsem?

Wezwanie do złożenia wyjaśnień to kolejne echa reportażu, w którym dziennikarzeUwagi i Superwizjera TVN ujawnili brutalną prawdę o polskich ubojniach, które pod osłoną nocy, bez obecności weterynarza, zabijały i przerabiały na mięso chore krowy. Wykorzystywano także mięso z padłych krów.

Afera może nas drogo kosztować. Mięso trafiło bowiem do 14 krajów UE. - Ceny zaczęły spadać o 1 zł na kilogramie. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to dla hodowców jest to 600 mln zł strat rocznie - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

O zakładzie pokazanym w materiale TVN mówił, że to "jedna czarna owca".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2019

K71Dziwnym zbiegiem okoliczności sprawa wypływa dzięki niemieckiej TVN akurat wtedy kiedy Niemcy mają problem ze sprzedażą swojego mięsa

06-02-2019

jaityOczywiście tłumaczyć się muszą tylko państwa słabsze, Niemcom to nie grozi. A wszystko to razem sposoby na promocję nieuczciwej konkurencji, którą UE … Czytaj całość

06-02-2019

OsaZeby wyslac do 14 panstw mieso chorego bydla to musiala by byc epidemia zwierzat zeby tyle ubic a nie bylo slychac o takim zdarzeniu

Rozwiń komentarze (20)