Notowania

Afera z polskim mięsem. Czeskie kontrole naszej wołowiny nielegalne

Komisja Europejska upomniała czeskie ministerstwo środowiska. Nadzwyczajne kontrole polskiego mięsa to działanie dyskryminujące i niezgodne z unijnym rynkiem wewnętrznym. Tak ustalił RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Czeskie kontrole uderzają w polski eksport mięsa wołowego.

Czeskie kontrole uderzają w polski eksport mięsa wołowego. Komisja Europejska domaga się, aby Czesi natychmiast ich zaprzestali – podaje portal RMF24.

Po wykryciu salmonelli w 700 kg polskiego mięsa, które trafiło na czeski rynek, tamtejsze władze nakazały sprawdzanie każdej partii wołowiny z Polski i przedstawiania certyfikatów czeskim operatorom handlowym

Afera z mięsem z chorych krów. Jak konsument może uchronić się przed niebezpiecznym mięsem?

To jednak, zdaniem Anca Paduraru, rzeczniczki KE, działania nieproporcjonalne, dyskryminujące i niezgodne z rynkiem wewnętrznym. Jak poinformowało RMF24, kraje UE mogą wprowadzić dodatkowe kontrole np. na granicach, ale muszą być proporcjonalne.

Specjalny list z KE już trafił na biurko czeskiego ministra rolnictwa. Sprawa będzie również przedmiotem dyskusji podczas spotkania komitetu zajmującego się bezpieczeństwem żywności. Komisja liczy na porozumienie między Polską a Czechami. Natomiast - według informacji RMF FM - jeżeli Praga nie wycofa kontroli, to Komisja będzie chciała doprowadzić do głosowania, żeby to kraje Unii wymusiły na Czechach zmianę decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2019

BRAUN NA PREZYDENTA !BRAUN NA PREZYDENTA GDANSKA !!!!

02-03-2019

HrlenaCzesi to jakiś dziwny naród a szczególnie upodobali sobie Polaków wcześniej przy przekraczaniu ich granic celnicy zawsze w ordynarny sposób … Czytaj całość

01-03-2019

Ha,HaTo już długoPiS z Mateuszkiem nie mają kumpli w V4 ?

Rozwiń komentarze (12)