Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agata Kornhauser-Duda nie dostanie pensji. Nadal będzie pracować za darmo

8
Podziel się:

Agata Kornhauser-Duda nadal będzie pracować za darmo. Sejm nie zdąży zająć się uregulowaniem kwestii wynagrodzenia pierwszej damy w tej kadencji. Żonie prezydenta jednak na pensji nie zależy.

Agata Kornhauser-Duda nie dostanie pensji. Nadal będzie pracować za darmo
(East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEJDGdMB

Jak pisze środowa "Rzeczpospolita", w tej kadencji posłowie nie zdążą się już zająć wprowadzeniem ewentualnych przepisów. Mają bowiem na głowie znacznie więcej ustaw, które trzeba uchwalić "na wczoraj". A zostały już tylko dwa posiedzenia Sejmu do końca kadencji.

Zresztą sama Agata Duda nie jest wielką zwolenniczką takiego rozwiązania. Podobnie jak sam prezydent, który w rozmowie w WP podkreślał na początku roku, że jego żona może pracować pro bono.

Parlamentarzyści PiS jeszcze jesienią ubiegłego roku zapowiadali przygotowanie ustawy, która regulowałaby status pierwszej damy. Obecnie nie może ona pracować, nie ma własnego dochodu, a więc i opłaconych składek. Tym samym każda kadencja oznacza ubytek w emeryturze.

bEJDGdMD

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Oczekujemy do pierwszej damy, że zrezygnuje z pracy zawodowej i będzie pełnić funkcje reprezentacyjne, prowadzić działalność charytatywną. Pierwsze damy powinny otrzymywać normalne pensje, mieć etat – przekonywał wóczas wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

bEJDGdMJ

To było drugie podejście obozu władzy do tej kwestii.

Pierwsze miało miejsce jeszcze w 2016 roku. Wówczas ustawa miała wprowadzać pensje nie tylko dla pierwszej damy, ale jednocześnie podnieść je dla pozostałych osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

bEJDGdMK

Projekt spotkał się z olbrzymią krytyką, dlatego PiS postanowił się z niego wycofać. Tym samym upadła również kwestia pensji dla pierwszej damy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJDGdNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
qwer
2 lata temu
to ona pracuje???? haha nie zauwazylem , stoi tylko jak wyfiokowana mumia
emer
2 lata temu
Zona ktora nic nie robi to jest na utrzymaniu męża.I tak żywi i stroi za nasze,nawet emerytow
Miron
2 lata temu
A za co pensja jak nic nie robi i nawet mówić nie potrafi
bEJDGdNf
Jola
2 lata temu
Niech żyje w skrajnej biedzie jak poprzednie prezydentowe.
Ala
2 lata temu
A czy jest takie zawodowe stanowisko żona????? Więc za co ma dostawać kasę ?????