Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Agora chce udziałów w Radiu ZET. Negocjacje rozpoczęte

16
Podziel się:

Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia 40 proc. udziałów w spółce Eurozet, do której należy m.in. Radio ZET. Zwiększa się liczba podmiotów, które zasiadają do rozmów z Czech Media Invest ws. przejęcie spółki.

Agora chce udziałów w Radiu ZET. Negocjacje rozpoczęte

Coraz więcej chętnych do przejęcia spółki Eurozet, właściciela m.in. Radia ZET. Agora, do której należą m.in. "Gazeta Wyborcza" czy radio TOK FM, poinfomowała, że przystąpiła do negocjacji w sprawie przejęcie mniejszościowego pakietu udziałów w spółce. Większościowym udziałowcem miałaby zostać czeska spółka SFS Ventures.

Eurozet został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardère. Czeska firma przejęła spółkę razem z aktywami radiowymi Lagardère w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu 2018 roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w Polsce wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Zobacz także: Zobacz też: 66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

Jak wynika z komunikatu Agory, przystąpiła do negocjacji wraz z inną czeską spółką SFS Ventures, by łącznie przejąć 100 proc. udziałów od Czech Media Invest, w podziale: 60 proc. dla SFS Ventures, 40 proc. dla Agory.

"Jednocześnie, w dniu dzisiejszym, w związku z rozpoczęciem negocjacji, o których mowa powyżej, spółka rozpoczęła również negocjacje z SFS Ventures w przedmiocie ustalenia szczegółowych zasad potencjalnej inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures jako wspólnika większościowego oraz spółkę jako wspólnika mniejszościowego oraz przyszłej współpracy tych podmiotów jako wspólników Eurozet" - czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie opisanych powyżej negocjacji nie oznacza, że Agora stanie się udziałowcem w Eurozecie. Do przejęcia spółki zgłosiło się kilka podmiotów. Jak opisywaliśmy już w money.pl, jednym z zainteresowanych przejęciem Radia ZET jest polski inwestor Zbigniew Jakubas.

Jakubas pochodzi z Lublina, jest przedsiębiorcą oraz inwestorem, właścicielem Grupy Kapitałowej Multico. Na początku lat dziewięćdziesiątych Jakubas już inwestował w media: drukarnie, prasę i radio; posiadał udziały "Kuriera Lubelskiego", które wykupił w 1991 roku, nabył też "Życie Warszawy"; był też udziałowcem Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego i Radia Puls.

Na początku grudnia ofertę zakupu Eurozetu złożyła Grupa Fratria. Wydawca "Sieci" zawnioskował do banku Pekao SA o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi pięć rozgłośni: Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio, Radio Plus (częściowo) oraz m.in. serwisy internetowe.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(16)
JFK
4 lata temu
Wujek Soros mocniej akcentuje swoją obecność w Polsce.
marek
4 lata temu
to jak Polacy chca miec pozniej OBIEKTYWNE MEDIA???? Sprzedajac takim m.in. ludziom-to tak jakbyscie przyprawiali rogi Polakom (myslacym samodzielnie). PIS robi jakas krecia robote a mial ,,gnac z Polski,,obcych i przejmowac polskie firmy,ziemie itd od takich ,,sorosow wlasnie czy Niemcow.a Oni pokazowo przejeli jakies 2 budynki od Rosjan i reklamowali to w telewizji-to chore, ze nikt nie mysli o POLSCE!!!!!!!!
Say What A...
4 lata temu
Prosze o umiarkowane komentarze , Ziobro zatrudnil 105 osilkow aby Was namierzyli 1!!
qwertura
4 lata temu
Agora kupi Radio Zet lub czasopisma ;)
funflik
4 lata temu
Niech każdy słucha i ogląda czego chce... jedni trwam i tvp inni tvn i tok fm... tak myślą na ogół osoby należący do drugiej grupy niestety... repolonizacja ma oznaczać tylko trvam i tvp pod wieloma postaciami, że niby pluralizm jest i to ograniczenie umysłów ludzi jest najsmutniejsze :))))