Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Akcja ABW. Służby zatrzymały przemytników alkoholu

0
Podziel się

Pięć osób zostało zatrzymanych po akcji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w różnych częściach Polski. Grupa, do której należeli, przemycała alkohol do Wielkiej Brytanii. Na ich działalności Skarb Państwa miał stracić aż o 50 mln zł.

Funkcjonariusze ABW zatrzymali 5 osób.
Funkcjonariusze ABW zatrzymali 5 osób. (East News, Bartosz Krupa/East News)
bDyzIwZN

O zatrzymaniach poinformował w czwartek Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Sama akcja służb miała natomiast miejsce już jakiś czas temu, bo 21 maja.

Jak się dowiadujemy, ABW zatrzymała pięć osób na terenie województw pomorskiego, lubuskiego i mazowieckiego. Zatrzymane osoby w latach 2014-2017 wchodziły w skład zorganizowanej grupy przestępczej.

bDyzIwZP

Grupa dokonywała oszustw podatkowych, pozorując wewnątrzwspólnotowe dostawy alkoholu, a w rzeczywistości przemycała go do Wielkiej Brytanii. Na Wyspach był on nielegalnie wprowadzany do obrotu. W wyniku tych działań doszło do uszczuplenia w podatku od towarów i usług w łącznej kwocie ponad 50 mln zł.

Zobacz także: Obejrzyj też: Wyłudzenia VAT. "Działania obecnego rządu idą w dobrym kierunku"

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw podatkowych, wystawiania nierzetelnych faktur VAT i prania pieniędzy. Cała piątka trafiła do aresztu.

bDyzIwZV

Są to kolejne zatrzymania w sprawie, w której dotychczas zarzuty zostały przedstawione już 30 osobom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyzIwZW
bDyzIxaq
KOMENTARZE
(0)