Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Akcja CBA. 2 osoby zatrzymane, w tle piramida finansowa i 600 mln zł

36
Podziel się

Dwie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w związku ze śledztwem dotyczącym działania piramidy finansowej. Straty ponad 2 tys. osób szacuje się na 600 mln zł.

Dwie osoby zatrzymane przez CBA. Grupa oszukała ponad 2 tys. osób na 600 mln zł.
Dwie osoby zatrzymane przez CBA. Grupa oszukała ponad 2 tys. osób na 600 mln zł. (PAP)
bDzQUrIR

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w związku z śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej. Ta działała na terenie całego kraju w latach 2012-2017. Śledztwo wykazało, że przestępcy stworzyli i zarządzali czterema funduszami inwestycyjnymi.

Postępowanie prowadzone jest w kilku wątkach. Jak informuje CBA, wtorkowe zatrzymania dotyczą wyprowadzania pieniędzy z jednego z funduszy, którego celem było wybudowanie luksusowego ośrodka dla seniorów.

bDzQUrIT

Z ustaleń śledczych wynika, że jedna ze spółek powiązana z podejrzanymi zakupiła nieruchomość położoną w Otwocku. Ta następnie została odsprzedana kolejnej powiązanej spółce za kwotę dwukrotnie wyższą. Celem tego było sztuczne zawyżenie ceny, a w efekcie umożliwienie wyprowadzenia ze spółki blisko 6 mln zł.

Zatrzymane osoby przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i działania na szkodę funduszy. W sumie w śledztwie zatrzymano już 24 osoby.

Dotąd w śledztwie ustalono, że przestępcze działanie grupy doprowadziło do straty co najmniej 600 mln zł przez ponad 2 tys. osób. Szkody funduszy oszacowano na ponad 90 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków.

bDzQUrIZ

Pracownicy banków, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, świadomie wprowadzali nabywców w błąd. Przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi.

Zobacz także: Obejrzyj: "Wstydzę się, ale kandyduję". Dworczyk musi się tłumaczyć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzQUrJa
bDzQUrJu
KOMENTARZE
(36)
Stefan
rok temu
Niech się wezmą w końcu za SKOKI!! Nie jest tajemnicą, że obecnej władzy ten temat nie po drodze.
WKURZONY
rok temu
akcja CBA na RZĄD NAJWYŻSZY CZAS
Piórnik
rok temu
SLD-PZPR, BIEDROnki i inne obiecały, że po wyborach zlikwidują CBA. Teraz wiem dlaczego
bDzQUrJv
WW221`
rok temu
Kolejny przykład potwierdzający że w tym kraju twoje pieniądze są najbezpieczniejsze pod twoim materacem lub w twojej skarpecie !
zus
rok temu
czyzby CBA wykrylo najwieksza piramide finansowa w kraju ktora jest ZUS ? A nie... tutaj chodzi tylko o 0,6 mld zl (jakies drobne), a ZUS rocznie pierze kilkadziesiat MILIARDOW zlotych...wiec to nie moze chodzic o prawdziwego zlodzieja.
...
Następna strona