Mateusz RatajczakPaweł Orlikowski

Allegro pod lupą UOKiK. "Były skargi. Sprawdzamy, czy działa uczciwie"

UOKiK kontroluje Allegro, największą platformę do e-handlu w Polsce. - Mieliśmy skargi, i od konsumentów, i od przedsiębiorców. Musimy pamiętać, że Allegro dominuje na polskim rynku. Ta pozycja jest niezwykle silna, więc przedsiębiorcy są zdani tylko na tę platformę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Poza mechanizmem cenowym, który został diametralnie zmieniony w krótkim czasie. Do tego jest postępowanie klauzulowe związane z regulaminami. Zmiany dotykają klientów i przedsiębiorców. Ci drudzy często tylko z tego żyją. Trzeba sprawdzić, czy mechanizm narzucony przez Allegro nie jest nieuczciwy i nie godzi w prawa konsumenckie - dodał.

Więcej wideo
Rząd spiera się o najem. Pałac Prezydencki komentujeRząd spiera się o najem. Pałac Prezydencki komentuje
Polska przegrywa stawkami. "We Francji i Niemczech płaci się lepiej"Polska przegrywa stawkami. "We Francji i Niemczech płaci się lepiej"
Nawet 30 tys. zł brutto. "To nasza reprezentacja firmy"Nawet 30 tys. zł brutto. "To nasza reprezentacja firmy"
"Policja przyjeżdżała, imprezy trwały". Mówi o lokalu piosenkarki"Policja przyjeżdżała, imprezy trwały". Mówi o lokalu piosenkarki
Reaguje na słowa Domańskiego ws. najmu. "Absolutnie skandaliczne"Reaguje na słowa Domańskiego ws. najmu. "Absolutnie skandaliczne"
"Posterunek CBA przy ministrze". Aktywista ostro o rządowym projekcie"Posterunek CBA przy ministrze". Aktywista ostro o rządowym projekcie
Rządowy projekt ws. najmu budzi emocje. "Bardzo dziwnie to wygląda"Rządowy projekt ws. najmu budzi emocje. "Bardzo dziwnie to wygląda"
Wybrane dla Ciebie