Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Amazon w Polsce. Już 30 proc. załogi zagłosowało w referendum strajkowym

46
Podziel się:

Referendum strajkowe w Amazonie trwa od połowy lipca, teraz inicjatorzy akcji informują o szczegółach jej przebiegu. Jak dotąd w referendum zagłosowało już blisko 5 tys. osób, co stanowi 30 proc. załogi z całej Polski. Amazon przesłał do money.pl komunikat w tej sprawie.

Trwa referendum strajkowe w Amazonie. Pracownicy nie odpuszczają pracodawcy
Trwa referendum strajkowe w Amazonie. Pracownicy nie odpuszczają pracodawcy (East News, Polska Press)

Referendum strajkowe w Amazonie ruszyło 15 lipca 2019 r. Jak podaje Inicjatywa Pracownicza Amazon, zgodnie ze stanem na 20 września, w referendum zagłosowało już 4886 osób, a to ponad 30 proc. załogi Amazona z całej Polski. Jak zapewniają inicjatorzy, referendum strajkowe trwa i będzie kontynuowane we wszystkich magazynach w Polsce - aż do odwołania. W ostatnim tygodniu zbierano głosy pracowników z magazynów w Sadach, Kołbaskowie, Bielanach Wrocławskich oraz Sosnowcu.

Jednocześnie związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza Amazon uruchomił w piątek 20 września zrzutkę na Fundusz Strajkowy. Związkowcy zbierają pieniądze na pomoc w pokryciu kosztów związanych z organizacją pogotowia strajkowego, czyli druk plakatów, banerów, ulotek, transportu między magazynami w całej Polsce oraz na finansowe wsparcie pracowników, jeśli dojdzie do strajku.

"Zebranie tak dużej ilości głosów świadczy o dużej determinacji pracowników. Nasza mobilizacja spotkała się z reakcją Amazona. Wprowadził w życie jedną z propozycji związków: zwiększył minimalną ilość godzin, które trzeba przepracować, aby podlegać ocenie za wydajność. Dzięki temu będziemy pracować pod mniejszą presją. Zmiana ta nie jest jednak wystarczająca" - czytamy w komunikacie Inicjatywy Pracowniczej Amazon. Jak dodano, otwierając zbiórkę na Fundusz Strajkowy związkowcy rozpoczęli przygotowania do dalszych etapów sporu.

Mamy odpowiedź spółki. "Amazon obecnie oferuje już to, o co wnoszą przedstawiciele związków: wysoce konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjny pakiet benefitów, liczne możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy. Zdecydowana większość naszych pracowników mówi nam każdego dnia, że lubi pracować w Amazon i ceni miejsce pracy, które stworzyliśmy" - czytamy w przesłanym money.pl komunikacie Amazona.

Zobacz także: Obejrzyj: W IT jest praca dla 90 tys. osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(46)
Felek
4 lata temu
Gdzieś czytałem reklamę Amazona "zarobisz 8 tys", a drobnym druczkiem "w 2 miesiące". To są wg nich konkurencyjne zarobki: pomnóż x 2 , a będzie super.
:)
4 lata temu
Po paru dniach pracy u pośrednika w/w firmy mogę powiedzieć że najbardziej męczące są dojazdy. Ogólnie praca była by fajna gdyby przede wszystkim słuchano pracowników. Nowi pracownicy nie mają potrzebnych informacji aby na początku podjęcia pracy czuć się osobami zorientowanymi co do ułożenia zakładu - w tym momencie brakuje właściwej informacji odnośnie godz. przerw i jakiejś małej podręcznej mapki min. Gdzie są toalety i jak dojść na przerwę na stołówkę. Wiadomo duży zakład ale parę naklejek na drogach przejścia lub mini informatory o kierunku przejścia z poszczególnych sektorów załatwił by problem i napewno poprawiło by to atmosferę wśród nowo przyjętych pracowników którzy czują się być zagubionymi. Ponadto brak miejsc pracy dla np par. Wiadomo że nikt nie będzie okazywał swoich uczuć w pracy ale niekiedy łatwiej przyjść po pomoc do męża czy też partnera będącego gdzieś w sąsiednich alejkach by pomógł w przeniesieniu cięższego pakunku czy rozwiązaniu innych problemów. Głupie rzeczy ale mogły by naprawdę wpłynąć na efektywność bezstresowej pracy. Bo wiadomo że osoby nowoprzyjete przez kilka dni muszą poznać topografie zakładu czy też panujące w nim zwyczaje. Reszta doświadczenia przychodzi wraz z czasem wykonywania pracy.
Paweł
4 lata temu
To jest wina ludzi ze normy są takie wysokie pracowałem 2 lata , jak norma jest przykładowo 200 sztuk na godz a Kowalski robi po 250 sztuk to co kwartał podnoszą normy
$$$
4 lata temu
Nie mozna komentowac jak to bardzo wdowa po Staraku plakala taki artysta byl ze owacje na stojąco zenada taka jak oni sie baeia w swoim swiecie ci celebryty
Malina
4 lata temu
Spora część znajomych z Wałbrzycha pracuje lub pracowała w Amazon. Ci co pracują to po prostu muszą bo by z głodu zdechli , ci co nie pracują poprostu zmądrzeli.
...
Następna strona