Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Duda zdecydował ws. "Tarczy Antykryzysowej"

Andrzej Duda podpisał "Tarczę Antykryzysową" - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent Andrzej Duda.

"Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące "Tarczę Antykryzysową". Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie!" - poinformował Spychalski na Twitterze.

Posłowie we wtorek zajęli się "Tarczą Antykryzysową", której celem jest zminimalizowanie skutków epidemii koronawirusa w Polsce. W poniedziałek Senat zgłosił około 80 poprawek do ustawy PiS. Jedna z nich z nich zakłada m.in. zawieszenie poboru podatków dla przedsiębiorców na czas trwania pandemii w Polsce.

Sejm we wtorek większość poprawek Senatu odrzucił. Chodzi m.in. o zmiany w Kodeksie Wyborczym i w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego. Przegłosowano możliwość głosowania korespondencyjnego osobom na kwarantannie i tym, którzy skończyli 60. lat.

Odrzucono również poprawkę wprowadzającą cotygodniowe obowiązkowe badania na obecność koronawirusa dla personelu medycznego i pracowników placówek handlowych. Do kosza trafiła także propozycja, by z zasiłku opiekuńczego korzystali nie tylko rodzice dzieci do lat 8, ale do lat 12.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-03-2020

ziuteko czym zdecydował ? przecież o niczym nie decyduje andrzej "nic nie mogę" duda... jest takim flamastrem na posyłki o każdej porze dnia czy … Czytaj całość

31-03-2020

HahahaZdecydowal, popłakałem się ze śmiechu

31-03-2020

gidługopis podpisał tarczę antypomocową

Rozwiń komentarze (24)