Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.07.2020 21:05

Anglia otwarta na Polaków. Londyn znosi kwarantannę dla naszych rodaków i podaje datę

Brytyjski rząd opublikował w piątek listę krajów, których obywatele po przybyciu na Wyspy nie będą musieli odbywać 14-dniowej kwarantanny. Dotyczy to również Polaków, a zmiany mają zacząć obowiązywać już od 10 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images, AJ_Watt)
Choć w wielu miejscach Wielkiej Brytanii sytuacja epidemiologiczna jest poważna, Londyn zmienia przepisy dla przybyszów z innych krajów.

Nowe przepisy znoszące dla Polaków obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny dotyczą tylko Anglii. Jak zaznacza tamtejszy rząd podróżując do wybranego przez siebie kraju Zjednoczonego Królestwa, trzeba sprawdzić jakie w nim obowiązują przepisy.

W Szkocji, Walii i Irlandii Północnej przepisy ciągle nie uległy zmianie. W przypadku obowiązku kwarantanny, trzeba będzie się poddać tam 14-dniowej izolacji. Oprócz Polaków zwolnieni z kwarantanny w Anglii są również m.in. Niemcy, Australijczycy, Belgowie czy Hiszpanie.

Zobacz też: Repolonizacja mediów? Jarosław Sellin o zagranicznym kapitale. Krytykuje dziennikarzy

Warto listę 59 krajów opublikowaną w piątek dobrze przejrzeć. Może się bowiem okazać, na co zwraca Polsat News, że międzylądowania mogą nas jednak do kwarantanny zmusić. Stanie się tak, kiedy po drodze obywatel kraju z listy zatrzyma się w takim spoza niej.

Warto też zauważyć, że dotyczy to zarówno podróży pociągiem, promem, autokarem, jak i samolotem. Podróżni, jeszcze przed przybyciem do Anglii, są też zobowiązani do wypełnienia formularza lokalizującego.

Premier Mateusz Morawiecki mówi o wycofującym się wirusie i zachęca do pójścia na wybory
Koronawirus w Polsce wciąż jest. Premier mówi o "odwrocie wirusa", ale wyniki jeszcze tego nie pokazują

Władze w Londynie zapewniają, że sytuacja może się dynamicznie zmieniać. Służby sanitarne monitorują sytuację epidemiologiczną w Europie na bieżąco. Jeśli w jakimkolwiek kraju ulegnie ona pogorszeniu, to można się spodziewać przywrócenia obowiązkowej kwarantanny.

Sytuacja epidemiologiczna w Wielkiej Brytanii nadal, mimo zmiany przepisów dla przyjezdnych, jest niestabilna. 30 czerwca Leicester znów zostało zamknięte.

Większość sklepów i szkół w tym mieście zostanie zamknięta, nie otworzą się również puby i restauracje. Miasto zostało objęte lokalną blokadą, bo liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła w ostatnim czasie drastycznie.

Choć mieszkańcy mówią, że dramatycznej sytuacji nie odczuwają, to jednak miasto znów opustoszało.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, koronawirus, koronawirus kryzys, gospodarka, polacy na wyspach
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2020

KamilMieszkam w leicester nie jest to żadna przyjemnością nie tak wyobrażałem sobie Anglię przyjeżdżając tutaj jest to miejsce zamieszkałe głównie przez … Czytaj całość

04-07-2020

Czarny99715Madry Polak to ucieka z Polski

04-07-2020

zbikPrąd drogi, a talerze trzeba umyć. Dawać mi tu na zmywaka szybko POLAKA.

Rozwiń komentarze (22)