Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Największy samolot świata Antonow An-225 Mrija wylądował w Warszawie. Przetransportował z Chin do Polski sprzęt medyczny, ale co właściwie znalazło się na pokładzie? - Waga ładunku to było 80 ton, są oczywiście dwie kategorie - wagowa i w metrach sześciennych. Samolot był załadowany pod korek, to prawie tysiąc metrów sześciennych - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. - Obrazowo - sztabka złota ma 25 kg i możemy ją zmieścić w kieszeni garnituru, ale 25 kg masek medycznych czy kombinezonów ochronnych nie bylibyśmy w stanie zmieścić - dodał. Chludziński tłumaczył się też z decyzji, dlaczego zdecydowano się na transport sprzętu medycznego takim drogim samolotem. - Jeśli ktoś mógłby w tym terminie zrobić to taniej, to zachęcam do pomocy. Ten jeden samolot był znacznie tańszy niż zorganizowanie 5 czy 10 transportów innymi samolotami - podkreślił prezes KGHM Polska Miedź.

KOMENTARZE
(36)
pollo
4 lata temu
Jak w Misiu Bareji - samolot na miarę naszych możliwości.
Jan
4 lata temu
Chwilę potem wylądował samolot z niewiele mniejszą ilością tego samego. Pis jako państwo w porównaniu z panią Kulczyk wypadł słabo. Kupił niewiele więcej od prywatnego darczyńcy. Ale za to nagrody przyznali sobie tłuste.
Max
4 lata temu
Wielka pompa, wielki samolot, wielkie show PiSu a za trochę wylądował ciut mniejszy samolot ze sprzętem zakupionym przez panią Kulczyk. Oni kupili 87 ton a ona 57. No to jak na państwo się nie wysilili kupując niewiele więcej od prywatnej fundacji.
Polak Mały
4 lata temu
Przed wyborami każda forma propagandy jest dobra. Pani Kulczyk Zrobiła to taniej.
tezeusz
4 lata temu
Panie prezesie - maseczki nie mają wagi. Mają masę. A komentarze są dlatego, że informacje są nieprecyzyjne. Wystarczy zatrudnić fachowców, wówczas nie będzie tego typu nieporozumień. Parametry Antonowa możne bez problemu sprawdzić. I wystarczył komunikat, że przyleciało do Polski 1300 metrów sześciennych ładunku, co stanowi wartość graniczną dla tego samolotu
...
Następna strona