Trwa ładowanie...
bErnlEXV

Notowania

Przejdź na

Antonow An-225 w Polsce. Co przywiózł i dlaczego zdecydowano się na ten samolot?

Największy samolot świata Antonow An-225 Mrija wylądował w Warszawie. Przetransportował z Chin do Polski sprzęt medyczny, ale co właściwie znalazło się na pokładzie? - Waga ładunku to było 80 ton, są oczywiście dwie kategorie - wagowa i w metrach sześciennych. Samolot był załadowany pod korek, to prawie tysiąc metrów sześciennych - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. - Obrazowo - sztabka złota ma 25 kg i możemy ją zmieścić w kieszeni garnituru, ale 25 kg masek medycznych czy kombinezonów ochronnych nie bylibyśmy w stanie zmieścić - dodał. Chludziński tłumaczył się też z decyzji, dlaczego zdecydowano się na transport sprzętu medycznego takim drogim samolotem. - Jeśli ktoś mógłby w tym terminie zrobić to taniej, to zachęcam do pomocy. Ten jeden samolot był znacznie tańszy niż zorganizowanie 5 czy 10 transportów innymi samolotami - podkreślił prezes KGHM Polska Miedź.

116 reakcji
22
58
36
Podziel się
Komentarze (36)
zobacz więcej komentarzy (36)
bErnlEYh
KOMENTARZE
(36)
pollo
rok temu
Jak w Misiu Bareji - samolot na miarę naszych możliwości.
Jan
rok temu
Chwilę potem wylądował samolot z niewiele mniejszą ilością tego samego. Pis jako państwo w porównaniu z panią Kulczyk wypadł słabo. Kupił niewiele więcej od prywatnego darczyńcy. Ale za to nagrody przyznali sobie tłuste.
Max
rok temu
Wielka pompa, wielki samolot, wielkie show PiSu a za trochę wylądował ciut mniejszy samolot ze sprzętem zakupionym przez panią Kulczyk. Oni kupili 87 ton a ona 57. No to jak na państwo się nie wysilili kupując niewiele więcej od prywatnej fundacji.
bErnlEYz
Polak Mały
rok temu
Przed wyborami każda forma propagandy jest dobra. Pani Kulczyk Zrobiła to taniej.
tezeusz
rok temu
Panie prezesie - maseczki nie mają wagi. Mają masę. A komentarze są dlatego, że informacje są nieprecyzyjne. Wystarczy zatrudnić fachowców, wówczas nie będzie tego typu nieporozumień. Parametry Antonowa możne bez problemu sprawdzić. I wystarczył komunikat, że przyleciało do Polski 1300 metrów sześciennych ładunku, co stanowi wartość graniczną dla tego samolotu
...
Następna strona