Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Apel samorządowców do premiera. "Zmieńmy ograniczenia w sklepach"

18
Podziel się

Samorządowcy z Częstochowy alarmują, że tłumy mieszkańców miasta stoją pod sklepami i urzędami - często zbyt blisko siebie i bez środków ochronnych. Apelują więc do premiera, by zmienić ograniczenia. Uważają, że przeliczanie klientów w stosunku do liczby kas nie zdaje egzaminu.

Po wprowadzeniu nowych zasad, pod sklepami ustawiają się gigantyczne kolejki. Były też przed świętami
Po wprowadzeniu nowych zasad, pod sklepami ustawiają się gigantyczne kolejki. Były też przed świętami (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEiqszjF

"Część nie zwraca uwagi na zalecenia i staje w kolejkach tuż za plecami sąsiada. Czasami trudno o bezpieczne odległości także z uwagi na lokalizację sklepu i brak wystarczającego miejsca przed sklepem" - piszą w liście do premiera Morawieckiego samorządowcy z Częstochowy - prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący rady miasta Zbigniew Niesmaczny.

I sugerują, że obecny system ograniczania liczby osób w sklepach nie zdaje egzaminu.

"Z niepokojem obserwujemy mieszkanki i mieszkańców Częstochowy stojących w kolejkach do sklepów spożywczych, dyskontów, marketów, aptek, urzędów pocztowych i targowisk" - piszą samorządowcy do premiera.

bEiqszjH
Zobacz także: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> w Polsce. Mandaty za tankowanie. "Absurdalnych sytuacji jest wiele". Obejrzyj wideo:

Co proponują? Chcą, aby odejść do limitu osób w sklepach związanych z liczbą kas. Proponują określenie maksymalnej liczby klientów w sklepie o danej powierzchni handlowej.

"Kolejki na zewnątrz byłyby krótsze, a mieszkańcy mieliby czas na wybór potrzebnych towarów" - uważają.

bEiqszjN

"Takie rozwiązanie stwarza zdecydowanie mniejsze zagrożenie epidemiczne, niż długotrwałe przebywanie w długiej kolejce przed sklepem" - dodają Matyjaszczyk i Niesmaczny.

Obecnie w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. Te zasady obowiązują od początku kwietnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEiqszki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Kobieta
rok temu
To są marginalne sytuacje. Nie znam nikogo, kto miał takie problemy. Sama byłam na stacji paliw, myłam samochød, jechałam po kraju i NIC
Zagłoba
rok temu
Te wszystkie PISOWSKIE durnoty sa tylko dla nas bo oni sie do tego nie stosuja bo sie uważaja za coś wyzszego nad innych a za zerem!!
lw
rok temu
jeszcze się taki nie urodził coby Polakowi dogodził; sąsiedzi Niemcy potrafią przyjąć każdą regulację władz jako oczywistą, polski demokrata ciągle narzeka...
bEiqszkj
Emerytka
rok temu
Tłumy przed sklepem a do pustego lasu nie można wejść. Siadam na ławce w pustym parku bo żele się poczułam A strażnik miejski wygnania mnie. Ten kraj drąży gorszy wirus niż korona. To głupota rządzących
O tak
rok temu
Dołożyć do tego jeden kosz jedna osoba