Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Apel samorządowców do premiera. "Zmieńmy ograniczenia w sklepach"

Samorządowcy z Częstochowy alarmują, że tłumy mieszkańców miasta stoją pod sklepami i urzędami - często zbyt blisko siebie i bez środków ochronnych. Apelują więc do premiera, by zmienić ograniczenia. Uważają, że przeliczanie klientów w stosunku do liczby kas nie zdaje egzaminu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Po wprowadzeniu nowych zasad, pod sklepami ustawiają się gigantyczne kolejki. Były też przed świętami (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

"Część nie zwraca uwagi na zalecenia i staje w kolejkach tuż za plecami sąsiada. Czasami trudno o bezpieczne odległości także z uwagi na lokalizację sklepu i brak wystarczającego miejsca przed sklepem" - piszą w liście do premiera Morawieckiego samorządowcy z Częstochowy - prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący rady miasta Zbigniew Niesmaczny.

I sugerują, że obecny system ograniczania liczby osób w sklepach nie zdaje egzaminu.

"Z niepokojem obserwujemy mieszkanki i mieszkańców Częstochowy stojących w kolejkach do sklepów spożywczych, dyskontów, marketów, aptek, urzędów pocztowych i targowisk" - piszą samorządowcy do premiera.

Koronawirus w Polsce. Mandaty za tankowanie. "Absurdalnych sytuacji jest wiele". Obejrzyj wideo:

Co proponują? Chcą, aby odejść do limitu osób w sklepach związanych z liczbą kas. Proponują określenie maksymalnej liczby klientów w sklepie o danej powierzchni handlowej.

"Kolejki na zewnątrz byłyby krótsze, a mieszkańcy mieliby czas na wybór potrzebnych towarów" - uważają.

"Takie rozwiązanie stwarza zdecydowanie mniejsze zagrożenie epidemiczne, niż długotrwałe przebywanie w długiej kolejce przed sklepem" - dodają Matyjaszczyk i Niesmaczny.

Obecnie w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. Te zasady obowiązują od początku kwietnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2020

SuwerenZ fałszywej demokracji, polskojęzyczne władze okupacyjne zrobiły nam teraz dyktaturę. Dyktują nam warunki, jak mamy żyć, co możemy robić, a czego nie, … Czytaj całość

11-04-2020

QwertykCzyja to wina, ze człowiek nie potrafi stanąć dwa-trzy metry od osoby w kolejce? No chyba nie Ministra Zdrowia. Cześć Polaków pomimo, ze są dorośli wg … Czytaj całość

11-04-2020

etykoprocz maski i rekawiczek kazdy powinien miec dwumetrowego kija zeby sie nim oganiac przed intruzami, ktorzy chce wejsc w jego strefe ochronna.

Rozwiń komentarze (18)