Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Aresztowanie Piotra Osieckiego. Polska Rada Biznesu: jest bezprawnie pozbawiony wolności

34
Podziel się

Organizacja kolejny raz zaapelowała o wypuszczenie na wolność byłego prezesa Altusa. W całostronicowym płatnym ogłoszeniu w prasie wskazuje, że według autorytetów prawnych Osiecki przebywa w areszcie bezprawnie.

Poręczenie majątkowe w wysokości 108 mln zł nie wystarczyło, by Piotr Osiecki odpowiadał z wolnej stopy.
Poręczenie majątkowe w wysokości 108 mln zł nie wystarczyło, by Piotr Osiecki odpowiadał z wolnej stopy. (Marek Wisniewski/Puls Biznesu/FORUM)
bDYLOMwl

"Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu Polskiej Rady Biznesu, zwracamy się do Państwa z prośbą o zainteresowanie się sprawą przedsiębiorcy i członka
naszego Stowarzyszenia Piotra Osieckiego" - pisze organizacja w apelu do prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf i rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

"Naszym zdaniem cała sprawa ma charakter bez precedensu w najnowszej historii polskiego wymiaru sprawiedliwości" - stwierdza organizacja, członkiem której był także Piotr Osiecki. Według rady jego aresztowanie jest przykładem naruszenia praworządności, wolności obywatelskich, godności i podstawowych praw człowieka.

Zdaniem Polskiej Rady Biznesu w sprawie doszło do "rażących nadużyć" w prokuraturze i wymiarze sprawiedliwości. "Pomimo wydanych w sprawie jednoznacznych postanowień Sądu i złożenia w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie orzeczonego poręczenia majątkowego, Piotr Osiecki od 22 stycznia 2019 r. przebywa w areszcie" - podkreśla PRB.

bDYLOMwn
Zobacz także: Obejrzyj: Afera GetBack. Były prezes Idea Banku zatrzymany

"Podkreślamy, iż w jego sprawie, zgodnie z orzeczeniem Sądu zostało skutecznie złożone orzeczone poręczenie majątkowe, które cały czas pozostaje w dyspozycji Prokuratury, co tym samym wyklucza możliwość pozbawienia go wolności" - czytamy w apelu.

Obrońcy Piotra Osieckiego do organów wymiaru sprawiedliwości o niezwłoczne wypuszczenie go z aresztu, ale bez efektu. "Piotr Osiecki jest pozbawiony możliwości opieki nad swoją rodziną, w tym nieuleczalnie chorą córką, nie może także zajmować się swoim przedsiębiorstwem, które również ucierpiało na skutek całej sytuacji" - wskazuje Polska Rada Biznesu.

bDYLOMwt

To kolejny apel Polskiej Rady Biznesu o wypuszczenie na wolność byłego prezesa Altus TFI. Pod koniec stycznia pisała, że "nieudolność serwilistycznych sędziów, którzy chętnie współpracują z prokuraturą, została w wypadku Piotra Osieckiego uwieńczona niewiarygodnym, skandalicznym naruszeniem praw obywatelskich".

Piotr Osiecki już w ubiegłym roku usłyszał zarzut wyrządzenia szkody majątkowej firmie GetBack. Wątpliwości śledczych miała wzbudzić transakcja zawarta pomiędzy październikiem 2016 a początkiem sierpnia 2017 roku. Zdaniem prokuratury przekręt miał polegać na sprzedaży GetBackowi należących wówczas do Altusa akcji innej firmy - EGB Investments.

Dzięki tej transakcji do funduszu Osieckiego wpłynęło ponad 200 mln złotych, podczas gdy chwilę później sam GetBack wycenił zakupione aktywo na niespełna 30 milionów. Na tej podstawie prokurator zarzuca osobom, które brały udział w tej transakcji, wyrządzenie szkody w GetBacku w wysokości co najmniej 160 mln złotych.

bDYLOMwu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYLOMwO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(34)
Okk
2 lata temu
Hhhhhhh,ale biedny teraz oszust
Okoo
2 lata temu
Brawo PiS gonić tych Pomyleńców
Oko
2 lata temu
Każdy złodziej i oszustka za kraty ,bez wyjątków,brawo sądy przekręty trzeba dusić w zarodku
bDYLOMwP
pisiorek
2 lata temu
gdyby był z PIS to tak jak marek chrzanowski łajdaczył by się na wolności bez wpłacenia poręczenia. ziobrowska prokuratura to zorganizowana grupa przestępcza na usługach mafioso kaczyńskiego.
observator
2 lata temu
Osiecki wpłacił kaucję i nadal siedzi, a Chrzanowski z KNF człowiek Glapinskiego nie wpłacił kaucji i jest na wolności. "Dobra zmiana" w sądach
...
Następna strona