Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Awantura o wiatraki. "To słaby start nowego rządu w temacie transformacji energetycznej"

- Projekt ws. wiatraków budzi ogromne kontrowersje i narosło wokół tego tematu wiele mitów. To może bardzo zaszkodzić polskiej transformacji energetycznej - powiedziała w programie "Newsroom" WP Alicja Jankowska z energetyka24.com. - Jednym z głównych założeń tej transformacji jest bowiem to, by była ona sprawiedliwa. A pojawiły się obawy dotyczące wywłaszczeń pod te inwestycje i zaufanie społeczne do zielonej energii spada. Biorąc pod uwagę, że Polsce i tak mamy nienajlepsze podejście do transformacji, trzeba powiedzieć, że ten nieprzemyślany projekt to słaby start nowego rządu w temacie transformacji. Obecnie można dokonywać wywłaszczeń pod inwestycje celu publicznego, natomiast nowelizacja tej ustawy włącza w cel publiczny instalacje OZE. Ale ludzie nie powinni się martwić tych inwestycji, ponieważ w projekcie nie ma możliwości wydania decyzji o ustalaniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla farm wiatrowych. Zatem w praktyce jest to niemożliwe....

rozwiń
127
Podziel się:
KOMENTARZE
(127)
Marcin
2 miesiące temu
Niemcy poszły w zieoną energię (wiatraki + PV) i ma to zły wpływ na ich gospodarkę. Po co powtarzać cudze błędy?
Polak
2 miesiące temu
Bardzo mi się podoba ten projekt bo jest a za PIS wszystko w tej materii zlikwidowano i postawiono na węgiel szok był za PIS że zahamowano rozwój wiatraków.
kuzyn
2 miesiące temu
ani panienka Jankowska, ani nowa Minister nie znają fundamentalnych problemów transformacji energetycznych, To żenujące. Niech Minister klimatu, która niespodziewanie znalazła się po stronie odpowiedzialności za bezpieczeństwo energetyczne Polski, powie , ile powinna wydać na infrastrukturę energetyczną, żeby umożliwić włączenie źródła OZE o niskiej dyspozycyjności czasowej. najprawdopodobniej narazie nie wie......... Poza tym szpony lobby sa mocniejsze niż wszystkim sie wydaje.
zbynek
2 miesiące temu
Pani Kloska powinna stanac przed sadem a nie isc w ministry.Rywin bejknal tylko za dwa slowa "nie czasopisma" a Kloska chciala wsadzic cala ustawe.Ciekawe czy juz wziela prowizje?
Kris
3 miesiące temu
Jestem za wiatrakami 300 m od zabudowań a nawet 200 ale tylko w miastach powyżej 200 000 mieszkańców. Jeżeli jednemu mieszkańcowi nie będzie on przeszkadzał na wsi to myślę że całe osiedle będzie zachwycone w mieście.😁
...
Następna strona