Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaria "Czajki", rząd pomoże. Gróbarczyk: musimy zatamować ścieki

Rząd zwołał sztab kryzysowy ws. awarii "Czajki", będzie pomoc, ale Warszawa będzie musiała za nią zapłacić. - Spotkanie miało na celu analizę tego co się stało, wymianę informacji pomiędzy resortami czy instytucjami, które mają wpływ na obecną sytuację. Rząd oczywiście udzieli pomocy w zakresie zatrzymania ścieków - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. - Od roku kierowaliśmy monity do prezydenta Trzaskowskiego i przekazywaliśmy zalecenia, by nie powtórzyła się ta katastrofa. Oczywiste było, że trzeba wybudować rurociąg awaryjny. Jednak nic się nie wydarzyło, dlatego ta pomoc będzie inna niż rok temu, ale będzie. Dla nas istotne jest to, aby zatamować ścieki i nie dopuścić do skażenia, a w konsekwencji do zagrożenia życia i zdrowia Polaków - dodał.

0
0
100
Podziel się
Komentarze (100)
zobacz więcej komentarzy (100)
KOMENTARZE
(100)
jo
2 lata temu
jest wyjście, zablokować odbiór ścieków ze wszystkich rządowych budynków,niech im wybija do wewnątrz,szybko zmiękną lub uciekną
bajkaczajkame...
2 lata temu
Po 1945 Cegły zabierali-odbudowywali Warszawę, nawet powojenne dostawy koni z UNHRY tylko dla wożących cegły z rozbiórek do wagonów. Po 1990 Metro budowali na koszt prowincji, znaczy wszystkich Polaków za wyjątkiem Warszawiaków. Zapomnieli zbudować kanały do odprowadzania wód opadowych po burzowych, ale ładnie wygląda Pałac Kultury i Metro w Stolicy.
nobajkaczajka
2 lata temu
Metro budują a kanalizacja burzowa i ściekowa w jednym???
REAL
2 lata temu
ZARZAD KOMISARYCZNY ROZWIAZAC PATOLOGICZNY MAGISTRAT SAME AFERY
Grazka
2 lata temu
Zaniedbali to niech płacą.
...
Następna strona