Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Będą kary za rezygnację z reklam w TV Republika? Polsat ostrzega

2595
Podziel się:

Polsat ostrzega domy mediowe, że za wycofanie się z reklam w TV Republika będzie trzeba zapłacić - ustaliła Wyborcza.biz. Grupa medialna Zygmunta Solorza-Żaka powołuje się na regulamin dla reklamodawców.

Będą kary za rezygnację z reklam w TV Republika? Polsat ostrzega
Firmy masowo rezygnują z reklam w telewizji Tomasza Sakiewicza (East News, MARIUSZ GACZYNSKI)

Serwis Wyborcza.biz jest w posiadaniu e-maila pracownika Polsat Media do domu mediowego. "A w nim firma Zygmunta Solorza-Żaka, dokładnie wylicza, ile będą wynosić 'koszty anulacji' reklam w TV Republika" - czytamy.

To ciąg dalszy rozlewającej się afery z bojkotem reklam w Telewizji Republika. Wiele znanych firm i marek przekonuje, że nie miało świadomości, że ich spoty emitowane są w tej telewizji. Stacja Tomasza Sakiewicza była częścią większych pakietów, które kupowały domy mediowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Hejt przeniósł się do TV Republika". Wypowiedź Króla szokuje

"Terror ze strony Polsatu"? Kary za rezygnację z reklam

- To jest terror ze strony Polsatu Media. Dlaczego? Nie zrywamy warunków kontraktu - zobowiązaliśmy się, że zapłacimy za reklamy tyle, ile przewiduje czas obowiązywania kontraktu. Po prostu nie chcemy, aby nasze reklamy pokazywane w tej jednej stacji - mówi serwisowi prezes jednej z firm, która nie chce się reklamować w TV Republika.

I za to, że nie chcemy swoich reklam, za które zapłaciliśmy, Solorz nam grozi i wymyślił sobie gigantyczne odszkodowanie. Pytam się za co? Nasi prawnicy mówią, że to jakiś absurd - dodał.

Z reklam w telewizji Republika zrezygnowały już m.in.: Ikea, mBank, Tarczyński, Żabka, Skoda, Wedel. Firmy te argumentowały, że nie wiedziały o emitowaniu spotów ich produktów w TV Republika, właśnie ze względu na fakt pakietowania stacji Sakiewicza z innymi kanałami tematycznymi przez Polsat Media.

Polsat odpowiada: nie żartujmy z terrorem i groźbami. "Niepoważne"

Jest odpowiedź Grupy Polsat. - Każdy może anulować zlecone kampanie, oczywiście zgodnie z zasadami. Nie żartujmy więc z tym terrorem i groźbami, bo to jest niepoważne - stwierdził Tomasz Matwiejczuk, w odpowiedzi dla Wyborcza.biz.

Z przedstawionego przez niego regulaminu wynika, że reklamodawca, który rezygnuje z emisji spotów, musi zapłacić tzw. opłatę za rezygnację. "Ta wynosi 20 proc. (gdy rezygnuje się 5 dni przed pierwszą emisją spotu reklamowego) lub 100 proc., gdy decyzja taka zapada później" - czytamy.

Regulamin ten nie przewiduje sytuacji, w której reklamodawca może zrezygnować z uwagi na przykład na kontrowersyjne treści w danej stacji telewizyjnej. Według rozmówców serwisu "kary mają wynosić nawet 20 proc. kontraktu".

- W naszym przypadku może chodzić o kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale pewnie w przypadku innych firm może to być dużo więcej - mówi rozmówca Wyborczej.biz.

Jest plan "B"

Bojkot TV Republika przez reklamodawców to konsekwencja wypowiedzi Jana Pietrzaka o imigrantach. Sugerował, że w ramach mechanizmu relokacji mogliby zostać przyjęci w Polsce w barakach na terenie byłych niemieckich obozów koncentracyjnych, m.in. w Auschwitz.

Według "Wyborczej" w firmach trwają "gorące narady z prawnikami", co zrobić wobec groźby kar za rezygnację. W grę wchodzi inne rozwiązanie.

- Jakie? Po prostu jak twierdzą, że do końca kontraktu mają się ukazywać nasze reklamy, to przygotujemy spoty o kampanii społecznej dotyczącej zwalczanie nienawiści na tle rasowym i każemy, aby je emitowała TV Republika zamiast reklam naszych firm. Oczywiście liczymy się z tym, że TV Republika nie będzie chciała tych nowych spotów reklamować - powiedział przedstawiciel jednej z firm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2595)
GUCIO
3 miesiące temu
droga redakcjo lubię Was słuchać ale PO wyPOczynku z nowymi siłami ruszył do niszczenia POLSKI jest teraz bezkarny i na razie niczego się nie boi a POtem ucieknie do niemiec tych co na jego Polecenie to teraz robią zostawi na żer sądów chyba że zrobią z POLSKI LAND niemiecki bez możliwości odwołania tego stanu a nasi kaci będą rządzić w POLSCE
Jack
4 miesiące temu
Czysta Polityka. Nic innego. A reklamodawcy boją się obecnej władzy. Tyle w temacie.
karol
4 miesiące temu
Polsat to obecnie pies , ciągle ciągali go za różne machlojki , no i teraz ta elektrownia jądrowa
kaka
4 miesiące temu
firmy powinny wystąpić do sądu przeciw Polsatowi za odsprzedaż reklam innym nadawcą
żegnajcie
4 miesiące temu
Zawsze podejrzewałem pisowskie podejście a chytrość najbardziej. Za zamknięcie kanałów sportowych elewen żegnajcie. Dziś mamy internet i wiele możliwości Panie Solorz
...
Następna strona