Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Będziemy mieli dłuższe weekendy? Ekspert rozwiewa wątpliwości

- Jesteśmy na początku pewnego procesu. COVID był katalizatorem zmian w tym zakresie, coraz więcej krajów podejmuje działania pilotażowe, które są elementem działań antykryzysowych. W tym tygodniu pojawiły się informacje, że część brytyjskich firm zaczyna testować takie rozwiązania. Za nami są eksperymenty m.in. w Islandii czy Nowej Zelandii. Pierwsze wnioski mówią nam, że rośnie wydajność pracy, ale trzeba pamiętać, że wszystkie dotychczasowe eksperymenty dotyczą raczej sektora białych kołnierzyków – mówił w programie „Money. To się Liczy” Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora PIE. – Zmiany w kierunku 4–dniowego tygodnia pracy już się zaczęły, one są nieuniknione, ale zajmą dekadę, może dwie. Nasze dzieci będą już prawdopodobnie pracować w innym modelu – dodał.

KOMENTARZE
(2)
tirowiec
2 lata temu
Od 6 lat pracuje w firmie transportowej,może nie jest to do końca system nad jakim pracują, ale jeździmy systemem zmianowym: 4 nocki-3 dni wolnego, 4 dniówki-2 dni wolne. Nie wyobrażam sobie nawet powrotu do starego systemu
Adw
2 lata temu
Zapomnieli dodać, że dotyczy to Korpo-pracowników, którzy pracują po 12 godzin , mają przerwę na obiad , a potem jeszcze kolejne 4 godz pracują. Nic dziwnego, że cisną , żeby chociaż trochę mieć szansę zobaczyć jak dzieci podrastają. U nas są inne realia, chociaż złotousty Adrian Z wie swoje, że pieniądze rosną na drzewach jak banany.