Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MLU
|
aktualizacja

Są najnowsze dane o bezrobociu w Polsce

24
Podziel się:

Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 5,5 proc. wobec 5,5 proc. miesiąc wcześniej – podał GUS.

Są najnowsze dane o bezrobociu w Polsce
Bezrobocie w Polsce utrzymuje się nisko, bo w wielu obszarach gospodarki brakuje rąk do pracy (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 864,8 tys. wobec 857,6 tys. osób miesiąc wcześniej.

Resort rodziny i polityki społecznej szacował wcześniej, że stopa bezrobocia w lutym wyniosła 5,5 proc., a konsensus opracowany przez PAP Biznes wskazywał również, że stopa bezrobocia w lutym wyniosła 5,5 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program Money.pl 2.03 | Coś dziwnego dzieje się z polską gospodarką. Na co powinniśmy się przygotować

Stopa bezrobocia – jak GUS liczy, ilu jest bezrobotnych w Polsce?

Stopa bezrobocia wyliczana przez GUS pokazuje, ilu jest zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w stosunku do liczby osób aktywnych zawodowo. Osoby, które po 90 dniach od utraty pracy tracą status bezrobotnego, nie są wliczane do tej statystyki.

Dlatego, analizując same dane o stopie bezrobocia podawane przez GUS co miesiąc, nie zobaczymy, że około 13,5 miliona dorosłych Polaków nie jest aktywna zawodowo, bo nie może, nie chce lub z innego powodu od dłuższego czasu nie podejmuje pracy. Aby to zobaczyć, potrzebne są dane o współczynniku aktywności zawodowej.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
jak amen w pa...
miesiąc temu
Za rządów Tuska będzie 60%.
Vss
2 miesiące temu
Za rządów Tuska zarejestrowanych bezrobotnych było 15% a za SLD było 25% bezrobotnych taka była bieda że jak spotkali się koledzy to nie pytali się o zdrowie tylko czy pracujesz taka była bieda , możecie sobie wyobrazić trzy razy więcej bezrobotnych za Tuska i pięć razy więcej za SLD towarzyszy z PZPR, regionami to było 50% bezrobocie.
Matrix
2 miesiące temu
Jestem na bezrobociu od roku, urząd pracy wyrejestrował mnie bo nie mogłem znaleźć pracy, jestem informatykiem, firmy przyjmują tylko obcokrajowcówa imigrantów bo są tańsi, ponieważ nietrzeba za nich płacić tylu podatków co za Polaka, teraz nie mam nawet ubezpieczenia zdrowotnego, a jestem przewlekle chory, ale choroba nie dyskwalifikuje mnie z pracy!!!!! Pytam się was co mam rodzić???? Jesteśmy zastępowani przez tanich imigrantów, po co nam w takim razie ojczyzna Polska? Przecież teraz żyje się jak za zaborów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sdvvd
2 miesiące temu
Rządzący doprowadzili do tego, że nieudacznik uważa pracujących za frajerów. Politycy i ich członkowie rodziny, kumple są bardzo wszechstronni. Znają się na wszystkim… na mediach…sporcie, zdrowiu, na energii, na paliwach…. Politycy mają w naturze, że idą po władzę i na urzędy, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania, ochroniarze. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emerytura nie jset Ci potrzebna . Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
Light
2 miesiące temu
Obijam się od grudnia. Nie jestem zarejestrowany, nie pobieram żadnych danin. I jest mi z tym dobrze. Będąc w kraju 1 miesiąc przez rok, nazbierało się trochę. A że mam dwa gospodarstwa, to muszę ogarnąć trochę. Zrobi się cieplej, tak aby można podróżować motocyklem, pojadę do pracy. A może bardziej dla rozrywki i do normalności. A 37 godzin pracy/ tydzień, tylko po to, aby z nudów nie paść. Bo ja uczęszczam do pracy, aby żyć. Nie żyję, aby pracować.
...
Następna strona