Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Białoruś. Nie spełniły się zapowiedzi Łukaszenki, granice z Polską nie są zamknięte

34
Podziel się

Granice Polski i Białorusi pozostają otwarte - informuje przedstawiciel białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego (GPK). Tym samym nie spełniły się zapowiedzi Aleksandra Łukaszenki, który zapowiadał, że od piątku zamknie granice łączące Białoruś z naszym krajem.

Białoruś. Nie spełniły się zapowiedzi Łukaszenki, granice z Polską nie są zamknięte
Białoruś. Aleksander Łukaszenka groził zamknięciem granic z Polską. (president.by, materiały prasowe)
bDgzggLF

- Białoruskie przejścia graniczne pracują w obu kierunkach - potwierdził w rozmowie z PAP Anton Byczkouski z Państwowego Komitetu Granicznego (GPK), odpowiednika polskiej Straży Granicznej.

GPK natomiast poinformował, że "wzmocniono ochronę granicy" oraz kontrole na przejściach granicznych. Uszczelniony został również monitoring strefy przygranicznej.

bDgzggLH

Zobacz: Swiatłana Cichanouska w Polsce. Wzruszające słowa o mężu. "Zrobiłam to z miłości"

"Odbywa się ona we wzmocnionym trybie funkcjonowania służby granicznej i kontroli oraz z zastosowaniem rezerw taktycznych" - napisał w piątek rano w komunikacie.

W piątek pojawiły się informacji o nasileniu działań służb celnych na granicy. Wzmożone kontrole muszą przejść wszyscy wjeżdżający na Białoruś. Czytelnicy portalu TUT.by informują, że celnicy pozwalają wwozić wyłącznie "rzeczy używane i towary niezbędne w podróży".

bDgzggLN

Państwowy Komitet Celny wydał oświadczenie w związku z tymi doniesieniami. Uściślił, że chociaż kontrole uległy intensyfikacji, to jednak nie zmieniły się zasady przewozu towarów przez granicę.

"Zrobiono to po to, by nie dopuścić do przewozu towarów zabronionych i objętych ograniczeniami, a także przewozu partii produktów na sprzedaż pod pozorem rzeczy osobistych" - poinformowała ta instytucja.

- Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie. Przede wszystkim - z Litwą i Polską - powiedział Łukaszenka w czwartek. Dodał do tego, że niezbędnym jest również wzmocnienie kontroli na granicy z Ukrainą.

bDgzggLO

W czwartkowy wieczór białoruskie media informowały, że granice kraju z Polską i Litwą są przejezdne w obie strony. Powoływały się przy tym na służby graniczne wszystkich trzech państw.

bDgzggMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(34)
olo
miesiąc temu
kto by chciał napadac na białoruś? chyba ze sam łukaszenka zaczołby strzelać do swoich rodaków , wtedy świat musiałby zareagować.
Kolok
miesiąc temu
Przeciez to było normalne !! Potężne transporty tirami z Niemiec do Rosji wiodą właśnie przez Białoruś . Ludzie dalej nie rozumieja tego że Niemcy cały czas współpracują z Rosja , ale tępe Polskie umysły tego nie widzą , a co w transportach ?? kto wie moze i bron dostarczana Bialorusi albo Rosji . Przeciez Niemcy dawno wiedzieli o Ukrainie i o Bialorusi , a gorzej bo znaja dalsze plany w ktorych uczestniczą po uszy !!!
Andrzeisko
miesiąc temu
Szczerze mówiąc i bez złośliwości, mnie sprawa granicy z Białorusią nie wiele obchodzi.
bDgzggMj
macius
miesiąc temu
O wszystkim decyduje i zdecyduje Putin a Lukaszenka moze sobie skakać jak " małpa na drucie"
ram
miesiąc temu
mysle ze materialow propagandowych nie wolno miec z soba broni takze i materialow wybuchowych czyli normalna sprawa
Najnowsze komentarze (34)
Olo
miesiąc temu
To dobrze Bialorusinki będą mogły wjechać:)
Tomy
miesiąc temu
Propaganda .. zaraz polska da im wizy ,bo brakuje pracownikow za poldarmo dla korporacji
Nn
miesiąc temu
Szkoda że sam nie otwiera sklepów z artykułami białoruskimi,byłby dochód a nie się kłócić.
wowka
miesiąc temu
w takim kryzysie jak na Białorusi każde euro i dolar jest ważny - widać że nic konkretnego pod względem ekonomicznym nie ugrał z Putinem - a jak będzie zwlekał to skończy jak Janukowycz
Sate
miesiąc temu
Towarzysz Putin nie pozwala zamknąć...
Dom
miesiąc temu
W Polsce też tak kiedyś PiS będą gonić. Pozdrawiam
Gucio
miesiąc temu
Taa w Polsce wszyscy pożądają kortoszków i spirytu.
Maria
miesiąc temu
Podobno Łukaszenka chce wysłać syna na naukę do Rosji.Podobno chce mu zmienić nazwisko,podobno będzie miał liczną ochronę,podobno będą serwowac tylko posiłki przesyłane przez ojca
bDgzggMb
sien
miesiąc temu
To jest specyfika rosyjskiej mowy. "Zamknę granicy" to nic innego jak "Załatwcie mi azyl i abolicję bo mnie Putin nadzieje na pal". To taka dygresja.
Rrr
miesiąc temu
Nato tam nie lata bo po co? Lataja swoimi zabawkami po swoim:)))
Adam
miesiąc temu
Miota się car białoruski...
ski 54
miesiąc temu
Na razie nie zamknął granic , bo strajkujący pracownicy słynnej fabryki traktorów wybierają się na wycieczkę do Ursusa.
wb.
miesiąc temu
Łukaszenka, wmawiając narodowi istnienie zewnętrznego zagrożenia, usiłuje "przekierować "ich protesty przeciwko sfałszowaniu wyborów na zasadzie"najbliższy sąsiad- to najbliższy wróg" wskazuje na Polskę. Zamknięcie granic z Polską bardziej zaszkodziło by Białorusi niż nam gdy z spora część białoruskich przychodów budżetowych pochodzi z tranzytu ze wschodu na zachód i na odwrót biegnącego do Polski i przez Polskę.
JAK NIE ZAMKN...
miesiąc temu
Trzeba przejechać się na przejścia graniczne z Białorusią.