Notowania

Biedroń krytycznie o obietnicach PiS. "Seniorzy umieją liczyć"

PiS w czasie konwencji nie wspomniał o najważniejszych problemach Polek i Polaków – ocenił Robert Biedroń sobotnią konwencję partii rządzącej. Do tych należą niskie wynagrodzenia w niektórych branżach i niska dostępność mieszkań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Robert Biedroń uważa, że w zapewnieniach PiS brakuje kilku ważnych elementów (Fot: Andrzej Grygiel)

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało "nową piątkę" propozycji programowych o charakterze socjalnym. Partia rządząca obiecała m.in. wypłacanie "500 plus" także dla pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

Obietnice skrytykował lider "Wiosny". Przypomniał, że PiS nie po raz pierwszy obiecuje objąć świadczeniem każde dziecko, jednak jak dotąd, na deklaracjach się kończyło – informuje PAP.

Dodaje też, że rozszerzenie programu "to tylko częściowe wsparcie", bo koszty opieki i miejsca w prywatnym żłobku są dla rodziców "nawet dwa razy wyższe niż da im program 500 plus na pierwsze dziecko".

- My myślimy systemowo – zagwarantujemy miejsce w żłobku - chwali swój program Biedroń.

Kaczyński: będzie 500 plus na pierwsze dziecko. Znamy datę

Były prezydent Słupska krytycznie odniósł się również do propozycji PiS skierowanej do seniorów - "trzynastki" w wysokości 1100 zł, równowartości najniższej emerytury.

-Seniorzy umieją liczyć – widzą, że to 3 złote dziennie, a po opodatkowaniu jeszcze mniej. Propozycje PiS nie rozwiązują systemowo kwestii godnego życia seniorów - emerytury są niskie, a służba zdrowia źle zarządzana i finansowana – powiedział i przypomniał, że jego partia obiecała 1600 zł gwarantowanej emerytury minimalnej plus wypracowane składki oraz gwarantowany dostęp do lekarza specjalisty w ciągu 30 dni.

- To jest realne podniesienie standardu życia - podkreślił polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: robert biedroń, konwencja pis, 500 plus, wiosna, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2019

AleksUmieją liczyć, więc nie liczą na Biedronia

25-02-2019

POLAKciemny lud ze wsi jednak liczyć nie umie i w tym jest problem

25-02-2019

olaBiedroń myśli a emeryt liczy,Biedroń przyjdzie i wygra i powie poczekajcie 5 lat ,ustawi swoich siebie i FRUUUUUU na ,slub z kartą GLBT

Rozwiń komentarze (16)