Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biedronka chce podbić małe miejscowości. Stawia na nowy sposób zdobywania sklepów

8
Podziel się:

Biedronka stawia na rozwój w małych miejscowościach. Żeby zrealizować swoje cele szuka przedsiębiorców, którzy jej w tym pomogą. Proponuje wejście we współpracę w formacie franczyzy.

Sklep Biedronka
Sklep Biedronka (Materiały prasowe, biedronka)
bEENuMeZ

Na początku roku Biedronka informowała, że zamierza otworzyć ponad 150 nowych sklepów i zamknąć około 40. Daje to wynik netto 110 nowych placów – 50 w mniejszym formacie i 60 w klasycznym. Nie wszystkie sklepy jednak będą własnością Jeronimo Martins.

Biedronka chce postawić również na rozwój poprzez sieć sklepów prowadzonych na zasadzie franczyzy – firma pojawi się na Targach Franczyzy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

bEENuMfb

Dotychczas Biedronka udzieliła franczyzy w przypadku około 70 sklepów (wszystkich ma niespełna 3 tys. dyskontów). Pojawienie się na targach ma pomóc w przyciągnięciu nowych franczyzobiorców, ale sieć stawia pewne warunki. Chce, by sklepy były zlokalizowane w miejscowościach zamieszkanych przez od 3 tys. do 5 tys. mieszkańców, a partnerzy biznesowi powinni posiadać własne lub wynajmowane lokale. W zamian Jeronimo Martins wyposaży sklep, dostarczy towar, przeszkoli pracowników i przekaże know-how oraz wspomoże marketingowo.

Zobacz także: Biedronka podpadła. Grozi jej 1,5 mld zł kary

- Sklepy naszych Partnerów będą sprzedawać towar pochodzący z magazynu centralnego Biedronki. Wyjątek stanowi pieczywo, które jest dostarczane przez lokalnych dostawców. W nowo otwieranych sklepach prowadzonych przez naszych Partnerów będzie też prowadzona sprzedaż z lady tradycyjnej, oferującej świeże mięso, wędliny i sery. Takie lady wprowadzamy również do wybranych sklepów Biedronka w całej Polsce – mówi Ewa Micińska, dyrektor ds. rozwoju biznesu w sieci Biedronka.

bEENuMfh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEENuMfC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Tom
2 lata temu
To głupota że ktoś pozwolił aby Stonki z obcym kapitałem tak się rozrosły po naszym kraju i zabijały powoli małych przedsiębiorców .
Mieszkańcy Ze...
2 lata temu
Super miejsce na otwarcie nowej Biedronka Zelków pod Krakowem w okolicy nie ma zadnego porzadnego sklepu.
Aneta Poznań
2 lata temu
A taki pracownik będzie zarabiał tyle samo co w normalnych biedronkach czy właściciel da jałmużnę
bEENuMfD
Łysy
2 lata temu
Wybili handel w dużych miastach , wybija w małych wsiach czy miejscowościach ! Komorowski niech da im drugi medal „ za likwidacje sklepów GS”
Rolnik bez do...
2 lata temu
U mnie na wsi postawili Biedronkę i zniszczono rodzinne delikatesy ! Wójt z PO a właściciel to pisowiec