Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Biznes apeluje do rządu. Marnujemy czas podczas lockdownu?

- Nie wyobrażam sobie, żeby to otwarcie nastąpiło 10 kwietnia, ale ten czas trzeba wykorzystać. Mieliśmy spotkanie z minister Semeniuk w temacie odmrażania, żeby nie okazało się, że wrócimy do sytuacji sprzed 3 tygodni, a nie będzie informacji dla hotelarzy, restauratorów. W tej chwili nie chcemy tracić czasu - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Przedstawiciel przedsiębiorców wyjaśniał, że mimo dynamicznej sytuacji epidemiologicznej rząd powinien zaprezentować długoterminową strategię odmrażania gospodarki. Witucki odniósł się też do zapowiedzi kolejnej pomocy rządowej dla firm. - Szybka reakcja, szkoda że tego rozszerzenia PKD nie ogłoszono w momencie ogłaszania lockdownu. Ale dla małego przedsiębiorcy najważniejsze jest, kiedy te pieniądze trafią na konto. O tym rozmawiamy już z rządem, by jak najszybciej wdrożyć te procedury.

KOMENTARZE
(3)
Marks...
3 lata temu
DAJCIE SPOKÓJ Z TYM NACHALNYM HANDLEM, TO GORSZE NIŻ WIRUS OCZYWIŚCIE NIE TRYWIALIZUJĄC Z PANDEMII... DAJCIE ODPOCZĄĆ ZIEMI, WSZAK ONA SIĘ UPOMNI, OCH WY UTOPIŚCI... RZĄD POWINIEN ZMNIEJSZYĆ POBÓR PRĄDU WSZAK ZA DUŻO ŚWIATŁA POWODUJE BEZSENNOŚĆ ! LUDZIE SĄ MNIEJ OŚWIECENI WIEDZĄ LI MYŚLĄ ŻE ŻARÓWEK 100 ZAŁATWI TO... DAJCIE LUDZIE SPOKÓJ Z TĄ UTOPIJNĄ GONITWĄ ZA PLASTIKIEM I ZŁOMEM, TO WSZYSTKO MARNOŚĆ ... I TAK TEGO CO NAKUPUJECIE ZE SOBĄ NA TAMTEN ŚWIAT NIE ZABIERZECIE... PANIE MĘDREK NIECH PAN ODPOCZNIE I NIE PĘDZI LUDZI NAD PRZEPAŚĆ !!!
Marks...
3 lata temu
A niewolnictwo w handlu i nędzne wynagrodzenia też są niezgodne z KONSTYTUCJĄ ? Pewnie pan Balcerowicz powie , że robol nie ma godności wiec konstytucja nie przewiduje tej zgodności... !To jest ambiwalencja postaw, dopadająca egoistycznych typów ludzkich...np. klasa polityczna (posłowie i senatorowie ) nadała sama sobie, prawo minimum socjalnego świadczenia -jest to najwyższe świadczenie socjalne w państwie polskim ! Tu musi być godnie... gdzie indziej głodnie...Dobrze ,że PiS w końcu zrozumiał zasadę współdzielenia i za to należy się uznanie oraz mój głos wyborczy (lewicowca - kosmopolity)... Tak, tak opozycjo oderwana od ziemi...PO, PSL, pseudo Lewico, zlepiona z narcyzów...Konfederacjo nowej, ubzduranej burżuazji... oraz lewitujący do 2050 celebryta TVN-u !!! Gdyby nie rządy PiS-u ten kraj legł by w gruzach a ludzie padali by na ulicy !!! PO za główny ośrodek zarządzania wybrali by knajpę u Sowy a fircykowaty strateg pan Tusk ze stadionu w szortach udzielałby wywiadów tylko prawdomównej telewizji z pod znaku TVN.... Konstytucja w mowie opozycji to koryto za wszelka cenę !!!
Bogobojna
3 lata temu
To jak rzucać grochem o ścianę i liczyć że z niego wyrośnie mandarynka. A nosek rośnie ,walka o stołki i kasę w pisie coraz większa bo wiedzą że już nie zostało wiele do "zagospodarowania dla swoich " Teraz nowe i większe podatki,dobić wszystko a potem róbta co chceta,niech się inni martwią . Wnuki nie spłacą co pisowcy z klerem i ciemnotą ukradli.