Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biznes w podziemiu. Minister: z tego co wiem, nie narzekają

- Dzięki działaniom rządu firmy w wielu branżach wciąż działają, a spadek zatrudnienia jest niewielki - tak o ewentualnym wsparciu dla branż objętych lockdownem mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Jak dodała, rząd zamierza przedłużyć okres obowiązywania tarczy branżowej do końca kwietnia. - Rozszerzyliśmy tę pomoc z 49 do ponad 60 kodów PKD - mówiła wiceminister rozwoju. To oznacza pomoc na poziomie 7 mld zł, choć jeszcze niedawno było to około 3 mld zł. Wiele firm z branży beauty mimo to skarży się na brak pomocy ze strony państwa. Co na to wiceminister? - Z tego co wiem, to branża beauty nie narzeka - skwitowała Olga Semeniuk. Szybko dodała jednak, że na pieniądze trzeba poczekać. Winny jest "proces formalno-administracyjny". - To są środki z budżetu państwa, więc musimy działać zgodnie z przepisami - stwierdziła wiceminister rozwoju.

13-04-2021
0
0
82
Podziel się
Komentarze (82)
zobacz więcej komentarzy (82)
KOMENTARZE
(82)
grimmen
2 lata temu
chyba nie ogarniają że ta pomoc dla zamkniętych powinna być już gotowa w momencie zamknięcia, a nie 1,5 miesiąca po fakcie.
ala
2 lata temu
Zadnej pomocy a Zus zaplacic trzeba, czynsz za lokal zaplacic trzeba i chyba zeby w ścianę. Nie kazdy ma odłożone miliony na czarna godz. A może Pani minister ugotuje lub nakarmi dzieci fryzjerów i kosmetyczek.
domi
2 lata temu
domi
Kosmetyczka
2 lata temu
Nie raniąc innych i wyrażając swoje zdanie . Śmiech na sali , zero klasy, bo kobieta się jest a nie bywa , bo człowiekiem się jest a nie bywa , bo posłem się bywa a nie jest .koniec wasz jest bliski rozliczymy was
Szarą Strefa
2 lata temu
Szkoda że Pani minister nie wspomina o szarej strefie, ofem dodają ogłoszenia na prywatnych profilach, że pracują nie mając założonego przedsiębiorstwa. Zawsze był z tym problem i nie umieją sobie poradzić. A uczciwym ludziom zakazuje się pracy i naraża na utratę klientów bo nie wiadomo czy nie będzie kolejnych lockdownów, więc lepiej zostać w domu na privie.
...
Następna strona