Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bon turystyczny na wakacje w Polsce. Emilewicz: Pierwsze świadczenia na początku sierpnia

4
Podziel się

Bon turystyczny ma być wsparciem dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Ustawa na ostatniej prostej.

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.
Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. (Flickr KPRM)
bEqCROKt

- Sejm przyjął, prezydent ma 21 dni na podpis. Mam nadzieję jednak będzie to szybciej. ZUS gotowy będzie na koniec miesiąca - mówiła na antenie TOK FM Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Kiedy więc realnie bon trafi do rodzin? - Pierwsze świadczenia na początek sierpnia - zaznacza Emilewicz.

500 zł na każde dziecko, bo tyle ma być warty bon, ma być przeznaczone na sfinansowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych realizowanych w kraju. Osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne ma ponadto przysługiwać dodatkowe 500 złotych na każde dziecko.

bEqCROKv
Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

Bon ma być wsparciem zarówno dla rodzin jak i całej branży turystycznej w Polsce. Mowa jest o ponad 3,5 mld zł, które trafi na konta przedsiębiorców. - Pieniądze powinny znaleźć się na koncie w 14 dni od zrealizowania bonu - zapewnia Emilewicz. Zaznaczyła, że to jak na państwowy system bardzo sprawne narzędzie.

bEqCROKB

Przypomnijmy, że w początkowej wersji bon turystyczny miał być przyznawany wszystkim Polakom zatrudnionym na etacie i miał wynosić 1 tys. złotych. W trakcie prac nad ustawą z tego pomysłu zrezygnowano.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqCROKW
KOMENTARZE
(4)
Harcerz
rok temu
Emilewicz w akcji dezinformacyjnej przy pracy.
Ula
rok temu
Szkoda, że ten bon nie był jednak dla pracowników, bardzo ubolewam. Mam jednak nadzieję, ze te wakacje będą udane. Moja ciotka wynajmuje mieszkanie mi w Rowach - Apartamenty Lubicz, to wiem, że chociaż będzie pieknie.
Maria
rok temu
Co prawda przez zmienione zasady, bon przeszedł mi koło nosa, ale i tak nie mogę się już doczekać moich miejskich wakacji. Zarezerwowałam już sobie nocleg w Best Western Efekt Express i odliczam dni do urlopu.
bEqCROKX
J73
rok temu
Pieniądze powinny znaleźć się na koncie w 14 dni od zrealizowania bonu - zapewnia Emilewicz. Zaznaczyła, że to jak na państwowy system bardzo sprawne narzędzie.