Notowania

upały
10.06.2019 17:10

Brak wody w Skierniewicach. Władze apelują o liczenie się z każdą kroplą

W związku z problemami z dostępnością wody w mieście w niedzielę rano zebrał się sztab kryzysowy. Jak wynika z ostatnich informacji, obecnie zapewniony jest dostęp do bieżącej wody we wszystkich rejonach miasta. Władze Skierniewic apelują jednak o liczenie się z każdą kroplą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Skierniewice: przerwy w dostawie wody

Problem z brakiem wody jest wyjątkowo uciążliwy, szczególnie, gdy wskaźniki termometrów wskazują ponad 30°C, tak jak możemy zaobserwować w ciągu ostatnich dni. Podczas tegorocznej fali upałów, zużycie wody w Skierniewicach wzrosło dwukrotnie, co spowodowało brak wody w kranach.

W związku z problemami z dostępnością wody w mieście w niedzielę rano zebrał się sztab kryzysowy. Zarządzono m.in. tymczasowe wyłączenie z użytku pływalni miejskiej oraz zatrzymanie dostawy wody do sieci zapewniającej nawodnienie miejskich ogródków działkowych.

Jak poinformowały miejskie władze, jeżeli sytuacja niedoboru wody się powtórzy, spółka Wod-Kan podejmie decyzję o ponownym wyłączeniu sieci w godzinach nocnych, tak aby napełnić zapasowe zbiorniki, które zapewnią wodę na kolejny dzień.

Zobacz: Paweł Surówka, prezes grupy PZU: Technologia pomoże szybciej diagnozować pacjentów

– Ponawiamy apel o ograniczenie wykorzystywania zasobów wyłącznie do celów bytowych. Prosimy pamiętać, że podlewanie ogródków i trawników, napełnianie przydomowych basenów czy mycie samochodów znacząco uszczuplają rezerwy zgromadzone w zbiornikach zapasowych - podkreśla prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, cytowany na oficjalnym portalu urzędu miasta.

- Tylko w ostatnich dniach pobór wody w Skierniewicach wzrósł ponad dwukrotnie, co ukazuje skalę problemu. Zwiększone wykorzystanie wody w niektórych rejonach miasta przekłada się na jej zmniejszoną dostępność, a gdzieniegdzie wręcz brak, szczególnie w budynkach kilkupiętrowych – dodał Jażdżyk.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-kan w Skierniewicach w nocy z niedzieli na poniedziałek, częściowo ograniczył ciśnienie wody do 2 barów. W związku z prowadzonymi działaniami mogą pojawić się problemy z wodą w niektórych częściach miasta oraz na wyższych kondygnacjach budynków.

Jak zapewnia skierniewicki Ratusz, uruchomiono 13 ulicznych zdrojów, z których mogą korzystać mieszkańcy. Woda jest także dostarczana do rejonów, w których występował jej brak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2019

agdaZa Po ciepła woda. Za pis brak wody. Narodzie wybrałeś.

10-06-2019

jojo trampekNo i pis nawet wodę kradnie ludziom

10-06-2019

!!!!!a co mnie kurna obchodzą jakieś skierniewice, wali mnie to, brud powyżej 1 centymetra sam odpada

Rozwiń komentarze (11)